Gerdab.IR | گرداب

ویندوزسرور های 2003 جولانگاه هکرها!

تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۳۹۴

افشای اطلاعات ویندوز سرورهای 2003 سرگرمی جذاب برای هکرها است.

به گزارش گرداب از باشگاه خبرنگاران جوان؛ آمارهای نشان می دهد حدود 609 هزار سیستم وب در حال حاضر به کاربر خدمات ارائه می کنند که 175 میلیون این کاربرها از ویندوز سرور 2003 استفاده می کنند و اغلب این سرورهای به روز نشده در آمریکا و چین جای گرفته و حدود نیمی از تمامی سرورهای 2003 شناسایی شده را تشکیل می دهند.

شرکت مایکروسافت از 14 ژوئیه ویندوز سرور 2003 را پشتیبانی نمی کند یعنی اطلاعات آن را به راحتی در اختیار تمامی کاربران قرار می دهد و همین امر موجب کاهش امینیت سرورها می شود اما متاسفانه گزارش‌ها حاکی از آن است که همچنان تعداد قابل توجهی از سرورها از این نسخه استفاده می‌کنند و بدون داشتن برنامه‌ای برای ارتقاء سیستم‌ها به نسخه‌های بالاتر، کسب و کارها در معرض خطرات و حملات سایبری قرار خواهند گرفت زیرا این سرور بدون اصلاحیه و به روز رسانی امنیتی باقی مانده است.
 
سیستم‌های کامپیوتری که به ویندوز سرورهای 2003 متصل هستند بیشتر در معرض خطر حملات سایبری، حملات خرابکارانه و یا ازدست‌دادن اطلاعات الکترونیکی قرار دارند و برای جلو گیری از این قبیل اتفاقات باید سیستم های خود را به نسخه های سرور 2008 یا 2012 ارتقا دهند. زیرا پشتیبانی ویندوز سرور 2008 تا سال 2020 و ویندوز سرورهای  2012 تا سال 2018 تا سال 2023 وجود دارد.
 
اگر شما هم یکی از مدیران سایت ها هستنید که با خوتاندن این گزارش به فکر ارتقا سرورهای خود افتاده اید می توانید با استفاده از برنامه های Microsoft's Assessment و Planning Toolkit با بهترین روش های ارتقا آشنا و در اولین فرصت آنها را ارتقا دهید.