Gerdab.IR | گرداب

اعتراض کاربران به اجبار ویندوز 10

تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۳۹۴

مایکروسافت تایید کرده حتی کاربرانی که تقاضای نصب ویندوز 10 را تایید نکرده اند نیز در فهرست دریافت این سیستم عامل قرار گرفته اند.

به گزارش گرداب فارس به نقل از کامپیوترورلد نوشت، این امر موجب اعتراض شدید کاربران سیستم عامل های ویندوز 7 و 8.1 شده که می گویند بارگذاری ناخواسته ویندوز 10 با حجمی نزدیک به 3 گیگابایت باعث حجم مصرف قابل توجه دیتا و پرشدن حافظه رایانه های آنها بدون اطلاع و رضایتشان شده است.
 
مایکروسافت در توضیح این مساله اعلام کرده که اگر کاربران گزینه به روزرسانی خودکار ویندوز در صفحه کنترل را انتخاب کرده باشند، فایل های آماده سازی نصب ویندوز 10 به طور خودکار بر روی رایانه آنها نصب می شود. نتیجه این کار کاهش زمان نصب و تسهیل فرایند مذکور است.
 
حجم کل این فایل های به روزرسان بسته به ویندوز مورد استفاده کاربران از 3 تا 6 گیگابایت در نوسان بوده و در یک پوشه مخفی موسوم به $Windows.~BT نصب می گردد.
 
با توجه به انتشار گزارش هایی که نشان می دهد ویندوز 10 بی سروصدا اطلاعات شخصی کاربران را جمع آوری کرده و آنها را برای اشخاص و گروه های ثالث ارسال می کند اشتیاق برای نصب این سیستم عامل کاهش یافته است. همچنین ویندوز جدید مایکروسافت به طور گسترده کاربران را بمباران تبلیغاتی کرده و با بررسی عادات کاربری هر فرد آگهی هایی را در معرض دید وی قرار می دهد.