مرکز جرائم سایبری اروپا در یوروپل با شرکت امنیتی فایرآی برای تقویت همکاری های خود در تشخیص تهدیدات جرائم سایبری، تفاهم نامه ای امضا کردند.
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۰
کد خبر: ۱۵۶۷۲
به گزارش گرداب از  سایبربان؛ مرکز جرائم سایبری اروپا در یوروپل (Europol European Cybercrime Centre) با شرکت امنیتی فایرآی (FireEye) برای تبادل اطلاعات و تخصص در زمینه‌ی جرائم سایبری تفاهم‌نامه‌ی همکاری امضا کردند. یکی دیگر از اهداف همکاری آن‌ها، نظارت و تشخیص تهدیدات جرائم سایبری است. در واقع سازمان‌های انتظامی اروپا قصد دارند با همکاری بخش خصوصی، به مقابله با جرائم سایبری برخیزند.

همکاری این دو مرکز سبب می‌شود تا فایرآی اطلاعات خود را در اختیار مرکز جرائم سایبری اروپا قرار دهد.

لازم به ذکر است فایرآی علاوه بر همکاری با مرکز مذکور با شرکت‌هایی مانند کسپرسکی، اینتل، سیمنتک، واحد جرائم دیجیتال مایکروسافت (Microsoft Digital Crimes Unit) و ترند میکرو نیز همکاری می‌کند.

بر اساس گزارش مرکز مطالعات بین‌المللی و راهبردی آمریکا (CSIS)، هزینه‌ی جرائم سایبری سالانه در جهان به 445 میلیارد دلار می‌رسد و از این میان چین، آمریکا و آلمان بیشترین میزان خسارت را داشته‌اند.

در مورد مرکز جرائم سایبری اروپا باید گفت که مرکز آن در لاهه‌ی هلند واقع است و زیر نظر پلیس و اتحادیه‌ی اروپا فعالیت می‌کند. هدف از تشکیل آن در سال 2013، تقویت قدرت پاسخگویی به جرائم سایبری در کشورهای اتحادیه‌ی اروپا است.

تأسیس این مرکز با توجه به راهبرد امنیت داخلی اتحادیه‌ی اروپا بود. از اقدامات اخیر این مرکز می‌توان به همکاری با سازمان‌های انتظامی ایتالیا برای مقابله با سوءاستفاده‌ی جنسی از کودکان اشاره کرد.
برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد