Gerdab.IR | گرداب

اینتل علیه هکرها!

تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۴

شرکت اینتل گروهی از متخصصین را تشکیل داده است تا بر روی امنیت سایبر خودروها و یافتن روشی برای مقابله با هکرها تحقیق کنند.

به گزارش گرداب از  سایبربان؛ شرکت اینتل گروهی از متخصصین امنیتی جدیدی به نام گروه محققین بر روی امنیت خودروها (Automotive Security Review Board) را تشکیل داده است که مشکلات امنیتی خودروها را بررسی می­‌کنند.
 
مقامات اینتل می­‌گویند: «فناوری روز­به‌­روز در حال پیشرفت است. محققانی که برای این گروه انتخاب‌شده‌اند از با استعدادترین افراد این صنعت هستند.» این گروه آزمایش­‌های امنیتی مختلفی بر روی خودروها انجام می­‌دهند و بهترین راه حل و طرح­‌ها را برای مقابله با حمله­ه‌ای سایبری و هکرها پیشنهاد می­‌دهند.
 
در حال حاضر هکرها می­‌توانند کنترل فرمان، پدال­‌ها، کلیدها، قفل­‌ها، کیسه‌­ی هوا و سیستم روشنایی خودرو را تحت کنترل خود درآورند.
 
کریس یانگ (Chris Young)، یکی از کارمندان بخش امنیتی اینتل، گفت: «ما باید بتوانیم با حملات سایبری به خودروها مقابله کنیم. به کمک ASRB می‌توان روش­‌های بهتری برای امنیت خودروها در برابر حملات سایبری پیدا و در جاده­‌ها امنیتی بیشتری برقرار کرد.»
 
یکی از تحلیلگران گارتنر (Gartner) (شرکتی تحقیقاتی در زمینه­ی فناوری اطلاعات)، گفت: «تا سال 2020 حدود 150 میلیون خودروی هوشمند در خیابان­‌ها به کار گرفته خواهد شد. 60 تا 70 درصد از این تعداد می‌توانند داده­‌های مبتنی بر وب را به اشتراک بگذارند یا ایجاد و مصرف کنند.»
 
شایان ذکر است که در اوایل سال 2015 حدود 1.4 میلیون حمله­‌ی سایبری به خودروهای هوشمند انجام شد و این زنگ خطری را برای تولیدکنندگان خودروهای هوشمند ایجاد کرد. در حال حاضر شرکت­‌های خودروسازی برای رفع این مشکلات فراخوانی را برای مشتری­های خود فرستاده­اند تا با استفاده از پورت USB و اتصال مستقیم به رایانه‌­ی خودرو آن را بروزرسانی کنند.