Gerdab.IR | گرداب

رسانه های خارجی:

احمدی نژاد با پیشنهاد خود اوباما را به چالش کشید

تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۸۹

احمدی نژاد پیشنهاد نشستن رو در رو برای گفتگو راجع به حل مشکلات جهانی را در برنامه زنده تلویزیونی اعلام داشت که شاید اوباما جرأت پذیرفتن آن را نداشته باشد.

گرداب- به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه صهیونیستی معاریو، محمود احمدی نژاد با پیشنهاد گفتگوی رو در روی خود با باراک اوباما در نشست آتی مجمع عمومی سازمان ملل متحد، وی را به چالش کشید. این پیشنهادی است که به احتمال زیاد اوباما قادر به پذیرفتن آن نیست.

بنابر این گزارش، احمدی نژاد با انتقاد از رئیس جمهور آمریکا و این که این کشور تحت تسلط اسرائیل قرار دارد، به شدت از سیاست های واشنگتن انتقاد نمود. احمدی‌نژاد پیشنهاد نشستن رو در رو برای گفتگو راجع به حل مشکلات جهانی را در برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد که شاید اوباما جرأت پذیرفتن آن را نداشته باشد.

خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز با اشاره به سخنان روز گذشته احمدی نژاد پیشنهاد وی به رئیس جمهور آمریکا را "تحریک آمیز" خواند.
این خبرگزاری در گزارش خود نوشت: احمدی نژاد در سخنان خود تحریم ها و حمله به تأسیسات هسته ای ایران را "خنده دار و مضحک" نامید.

شبکه خبری اسکای نیوز هم در پایگاه اینترنتی خود با چاپ تصویر بزرگی از رئیس جمهور ایران در حین ایراد سخنرانی نوشت: رئیس جمهور ایران با به چالش کشاندن رئیس جمهور آمریکا، آمادگی خود را برای حل مشکلات جهانی نشان داد.

به گزارش اسکای نیوز، رئیس جمهور صریح الهجه ایران از آمادگی خود برای دیدار رو در روی عمومی با اوباما در ماه سپتامبر خبر داد. این پیشنهادی است که احتمالاً کاخ سفید به دلیل حساسیت آن از پذیرش این دعوت سر‌ باز خواهد زد.