Gerdab.IR | گرداب

«ایران تلکام» آغاز به کار کرد

تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ۱۳۹۴

شانزدهمین نمایشگاه «ایران تلکام» که بزرگترین رویداد نمایشگاهی صنعت مخابراتی کشور محسوب می‌شود، از امروز تا ۷ مهرماه در محل نمایشگاه‌های دائمی تهران برپاست.

به گزارش گرداب از فارس، شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی «ایران تلکام 2015» که بزرگ‌ترین رویداد مخابراتی کشور محسوب می‌شود، با حضور مدیرانی از وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی و بخش خصوصی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.
 
در مراسم افتتاح قرار بود وزیر ارتباطات حضور داشته باشد که به‌دلیل همراهی با رئیس‌جمهور در سفر به نیویورک این حضور ممکن نشد، اما نمایندگانی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح امروز نقش پررنگ دارند.
 
به گفته محمدرضا فرنقی‌زاد مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تلکام امسال 212 شرکت داخلی و 80 شرکت خارجی یا نمایندگی خارجی از 18 کشور حضور دارند. نمایندگان خارجی از کشورهای اسلواکی، امارات متحده عربی، ایتالیا، آلمان، تایوان، ترکیه، جمهوری چک، چین، روسیه، سنگاپور، سوئیس، صربستان، فرانسه، کرواسی، لهستان، لیتوانی، مالزی و هند هستند.
 
مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: تعداد شرکت‌های خارجی شرکت‌کننده در نمایشگاه امسال نسبت به سال قبل 30 درصد افزایش یافته است.
 
وی گفت: شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی در فضایی بالغ بر 30 هزار مترمربع و در سالن‌های 6، 7، 8، 9، 10، 11، 12، 13، 14، 15، 27 و A25 فضای باز نمایشگاهی برپا شده است.
 
در این نمایشگاه انواع آنتن‌ها و کابل‌های مخابراتی، تجهیزات ارتباطات ماهواره‌ای، تجهیزات سنجش و اندازه‌گیری، تجهیزات ضمائم، سیستم‌ها و تکنولوژی تلفن‌های همراه، تکنولوژی‌های مخابرات و ارتباطات، سیستم‌ها و تجهیزات وایرلس، سیستم‌ها و تجهیزات چندرسانه‌ای، تجهیزات شبکه، تجارت الکترونیک و صنایع در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
 
همچنین سالن‌های نمایشگاه به‌صورت تفکیکی در اختیار شرکت‌ها قرار گرفته که بر این اساس سالن 6 به‌صورت اختصاصی در اختیار شرکت مخابرات ایران و شرکت‌های زیرمجموعه‌های آن قرار دارد.
 
سالن 7 به‌صورت اختصاصی در اختیار همراه اول و شرکت‌های زیرمجموعه آن قرار گرفته است.
 
شرکت‌کنندگان خارجی یا نمایندگی‌های خارجی در ایران در سالن 10 و 11 استقرار دارند و بخش خصوصی صنعت مخابرات و ارتباطات در سالن 10و 11، 12 و 13، 14و15، حضور دارند.
 
شانزدهمین نمایشگاه تلکام از امروز تا 7 مهرماه همه روزه از ساعت 9 الی 17 در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا است.