Gerdab.IR | گرداب

مرگ «آریل شارون» پس از سه سال کما

تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۸۹

اخبار رسيده از سرزمين هاي اشغالي حاکي از آن است که قلب «آريل شارون»، نخست وزير پيشين صهيونيستي که حدود سه سال قبل به کما رفت، دو روز پيش متوقف شد و به طور کامل از کار افتاد.

گرداب- پس از بی نتیجه ماندن تلاش پزشکان ویژه مراقبت از نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی و توقف کامل قلب او، مسؤولان بیمارستان "شیبا" که "شارون" از سه سال قبل در آن بستری شده است، خبر مرگ وی را به مقامات ارشد سیاسی این رژیم اطلاع داده و قرار شد در فرصتی مناسب این خبر که از نگاه کارشناسان یک شکست سیاسی برای این رژیم به شمار می رود، توسط رسانه ها اعلام شود.

به نظر می رسد با توجه به فشار بین المللی که رژیم صهیونیستی طی چند وقت اخیر با آن مواجه شده و جایگاه ضعیفی که در آن قرار دارد، اعلام خبر مرگ «شارون» به زمانی دیگر موکول شود، به ویژه اینکه تجاوز روز گذشته نیروهای ارتش صهیونیستی به جنوب لبنان که با واکنش فوری و مقتدرانه نیروهای ارتش لبنان مواجه شد، بر تضعیف هر چه بیشتر جایگاه این رژیم افزود.

پایگاه های خبری لبنان اعلام کردند که نیروهای ارتش صهیونیستی، روز گذشته برای اولین بار با بلندگوهای پخش صدا، عاجزانه از نیروهای لبنانی خواستند که درگیری را متوقف کنند تا آنها بتوانند جسد افسر صهیونیستی کشته شده که توسط نیروهای ارتش لبنان به هلاکت رسیده بود را بردارند.

گفتنی است «آریل شارون» که در سال 1982 میلادی جنایت ضدبشری اردوگاه «صبرا و شتیلا» را مرتکب شد، از روز پنجم ژانویه سال ۲۰۰۶ میلادی به دلیل سکته مغزی سنگین، در بیمارستان بستری شد و پس از وی اداره کلیه امور نخست وزیری به معاونش «ایهود اولمرت» واگذار شد.

قابل ذکر است پیش از این میان خاخام های یهودی بر سر وضعیت «آریل شارون» اختلاف افتاده بود. گروهی از این خاخام ها معتقدند بودند که به رغم مرگ مغزی وی، تا زمانی که قلب او با دستگاه به حیات ادامه می دهد، باید تنفس مصنوعی را ادامه داد و توقف آن از نظر آنان کاری حرام بود و قتل به شمار می رفت.
 اما دسته ای دیگر از خاخام ها می گفتند با توجه به اینکه مرگ مغزی با مرگ تفاوت چندانی ندارد، بهتر است تنفس مصنوعی متوقف شود.
 
منبع: شیعه آنلاین