Gerdab.IR | گرداب

سازمان تبلیغات و محتوای اینترنت موبایل

تاریخ انتشار : ۰۶ مهر ۱۳۹۴

همایش ملی ارتقای کیفیت محصولات و فعالیت های فرهنگی با حضور حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی‌

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از همکاری این سازمان برای تضمین کیفیت محتوای اینترنت موبایل خبر داد و گفت: ما خودمان را در زمینه تولید محتوا و توسعه آن بر بستر موبایل مسئول می دانیم.
 
به گزارش گرداب از مهر، «سامانه تضمین کیفیت محتوا» و «بوکستان» بر اساس تفاهم نامه اپراتور همراه اول و سازمان تبلیغات اسلامی امروز رونمایی شد.
 
نرم افزار بوکستان با هدف تسهیل و دسترسی آسان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و همچنین عرضه کتابهای دیجیتال توسط ناشران ایرانی بر اساس استاندارهای روز طراحی شده است.
 
همچنین سامانه تضمین کیفیت محتوا به منظور ارائه خدمت به صاحبان محتوا و سرویس راه اندازی شده است. با توجه به سرعت گردش محتوا و حجم بازار سرویس‌های ارزش افزوده، فقدان وجود یک مکانیزم مدیریت و نظارت محتوا می‌تواند باعث ایجاد مخاطرات جدی و تهدید پایداری بازار شود.
 
سازمان تبلیغات اسلامی با اتکا به سابقه غنی در حوزه تولید، مدیریت و نظارت بر محتوا در رسانه‌های گوناگون، در حال حاضر شرایط مناسبی جهت ارائه خدمات مربوط به مدیریت و نظارت بر محتوای ارائه شده در این بازار را دارد لذا در راستای پیشگیری، همراه اول و سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به دغدغه‌های خود مبنی بر ایجاد محیطی امن، محکم و پایدار برای مخاطبان شبکه، اقدام به طراحی سامانه‌ای جهت مدیریت و نظارت بر محتوا کرده اند.
 
تفاهم نامه همکاری برای این منظور و همچنین تولید و تأمین محتوای فرهنگی ارزش افزوده باند پهن پیش از این بین حجت الاسلام مهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و وحید صدوقی، مدیرعامل همراه اول منعقد شده بود.
 
حجت‌الاسلام مهدی خاموشی در گفتگو با  خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات این تفاهم نامه و رونمایی از سامانه تضمین کیفیت محتوا گفت: اپراتور همراه اول برای به کارگیری موبایل در زمینه توسعه فناوری‌های اطلاعاتی و تولید محتوا برای ورود به اینترنت ضرورت هایی را در نظر گرفته است و سازمان تبلیغات اسلامی هم اعلام آمادگی کرده تا برای تضمین کیفیت محتوا همکاری‌هایی با این اپراتور داشته باشد.
 
وی افزود: همراه اول سال گذشته قراردادی در این زمینه پیشنهاد داد که پس از فعالیت‌های انجام شده در یک‌سال اخیر، در جلسه امروز با این اپراتور به قطعیت رسیدیم.
 
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: در این جلسه همچنین نهایی کردیم که تضمین کیفیت محتوا اعم از تصویر، صوت و متن را با همکاری سازمان تبلیغات در همراه اول سامان‌بخشی کنیم.
 
خاموشی در خصوص برنامه‌های سازمان تبلیغات در حوزه فناوری ارتباطات و تولید محتوای دیجیتال، گفت: ما خودمان را در زمینه تولید محتوا و توسعه آن بر بستر موبایل با همکاری اپراتوری مانند همراه اول و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌های نو مسئول می‌دانیم.
 
وی اظهار داشت: ما سعی کردیم برای تولید و عرضه محتوای با کیفیت با رسالتی که داریم ایفای نقش کنیم.
 
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به فعالیتهای تبیان، گفت: تبیان با تمام زیرساخت‌هایش جزو سامانه‌هایی است که در این مدت شکل گرفته است.
 
خاموشی افزود: سازمان تبلیغات مجموعه‌ای است که مقدار نسبی توانمندی‌های خود را در این عرصه نشان داده است.