کار جاسوس‌های بی‌جیره و مواجب، فراهم کردن زمینه حضور دشمن است/ می‌گویند آمریکا دیگر شیطان‌ نیست!

کار جاسوس‌های بی‌جیره و مواجب، فراهم کردن زمینه حضور دشمن است/ می‌گویند آمریکا دیگر شیطان‌ نیست!
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۳۹۴

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به ادعای برخی افراد مبنی بر اینکه همه مشکلات کشور به خاطر تحریم است، گفت: آیا با سازش، کوتاه آمدن، دست دادن و خوش و بش کردن مشکلات کشور حل می‌شود.

به گزارش گرداب به نقل از تسنیم، حجةالاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در گردهمایی بزرگ بسیجیان قوه قضائیه تحت عنوان رهروان ولایت عاشقان شهادت اظهار کرد: دشمن طمع کرده و در خصوص قدرت مجاهدین ما تصورات باطلی کرده است و فکر می‌کند تفکر بسیجیان ما و مردم ما تغییر کرده است. گرچه خیالشان باطل است اما امید پیدا کرده‌اند و با تصور غلط خود می‌خواهند از این روزنه‌ها به انقلاب و نظام ما نفوذ کنند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: دشمن به زعم باطل خود تصور می‌کند گفتار انقلابی مردم ما تغییر کرده و می‌توانند گفتمان سازشکارانه را جایگزین کنند. دشمن تصور کرده که مردم از ارزش‌های انقلابی خود دست برداشته و کوتاه آمده‌اند و به همین خاطر تلاش می‌کنند گفتمان سازشکارانه را جایگزین گفتمان انقلابی کنند.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: دشمن با تصورات باطل خود که بعضاً از داخل کشور به آنها سیگنال داده می‌شود و نشانی غلط می‌دهند می‌خواهد نفوذ کند و مجدداً سیطره شیطانی خود و یا حداقل حضور شیطانی خود را در این کشور که با هزاران خون دل و خون شهدا و جانبازان به دست آورده بگستراند.

وی با بیان اینکه دشمن با دو روش می‌تواند نفوذ کند، گفت: روش نخست جاسوسی است که فردی اجیر دولتی بیگانه می‌شود و از او مواجب و مستمری می‌گیرد و برای او به صورت مخفیانه اطلاعات طبقه‌بندی شده و محرمانه را از جایی کشف و در اختیارشان قرار می‌دهد به طور قطع این جاسوس، خائن و قابل مجازات است و در بسیاری از مواردی نیز غیرقابل گذشت است به ویژه این که این جاسوسی برای دشمن سرسخت کشور باشد.

این مقام مسئول در دستگاه قضائی افزود: اگر کسی امروز برای آمریکا، اسرائیل و انگلیس از این طریق بخواهد جاسوسی و همکاری کند، این فرد خائن، مجرم و قابل مجازات است.

وی با بیان اینکه همه نفوذ‌ها به این راه محدود و منحصر نمی‌شود، و همه جاسوسی‌ها به این طریق نیست، گفت: ما جاسوسی دیگری هم داریم که امروز باید مراقب آن باشیم جاسوس دوم کسی است که به ظاهر مواجب بگیر، مستمری‌بگیر و دریافت کننده حقوق ماهیانه یافصلی از دشمن نیست. او زمینه و بستر را برای حضور دشمن فراهم می‌کند.

معاون اول قوه قضائیه درباره روش‌های فراهم کردن بستر برای حضور دشمن در کشور گفت: این افراد دشمنی دشمن را کمرنگ می‌کنند مثلاً می‌گویند شیطان بزرگ دیگر وجود ندارد و آمریکا سر عقل آمده است. آمریکا دیگر شیطان نیست و آمریکا آنگونه که ما فکر می‌کردیم با اسلام و انقلاب و نظام دشمنی ندارد.

وی ادامه داد: می‌گویند چرا اجازه نمی‌دهید با دشمن دست دوستی داده شود؟ چه ایرادی دارد که با اوباما دست داده شود؟ چه اشکالی دارد که انسان با آنها بنشیند گپی بزند و هم پیاله شود.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: این افراد این حرف‌ها را به الفاظ مختلف در جامعه القا می‌کنند تا دشمن را از دشمنی خود کوچکتر، کمرنگ‌تر و کم خطرتر نشان دهند و از آن طرف قدرت او را همیشه به رخ ملت خودشان می‌کشند و می‌گویند او قدرتمند و ثروتمند است، او بمب اتم دارد و اینترنت در اختیار اوست. ما که نمی‌توانیم با او دربیفتیم. دقیقا همان حرف‌هایی که روزهای نخست مبارزه با شاه مطرح می‌کردند.

وی ادامه داد: از طرفی دیگر این افراد قدرت و توانایی خود را دست کم می‌گیرند می‌گویند ما پیشرفت علمی نداشتیم ما آن‌چنان که گفته می‌شود تجهیزات مدرن نداریم و آنگونه که گفته می‌شود ارتش ۲۰ میلیونی منسجم نداریم.

این مقام مسئول در دستگاه قضایی اظهار کرد: این دست از افراد از طرف دیگر برای به وجود آمدن برخی مشکلات و ارائه راه حل برای آن آدرس غلط می‌دهند مثلاً می‌گویند فلان مشکل، گرانی، دزدی‌ها و اختلاس وجود دارد اما همه و همه به خاطر تحریم است.

وی تصریح کرد: بدون شک تحریم‌های ظالمانه مؤثر بوده اما چه شده است. روزی فردی که می‌گفت ۲۰ درصد مشکلات به خاطر تحریم و ۸۰ درصد مشکلات به خاطر سوءمدیریت است، همان فرد قضیه را عکس می‌کند و می‌گوید همه مشکلات ما به خاطر تحریم است.

محسنی اژه‌ای تأکید کرد: حالا چه باید بکنیم. با سازش، کوتاه آمدن، دست دادن، خوش و بش کردن و اینگونه موارد مشکل حل می‌شود به ولاهل علی‌العظیم این دشمن و در راس آن آمریکا که امروز مقابل ایران خضوع کرده و برای حل مشکلات منطقه از ایران یاری می‌خواهد به خاطر قدرت جمهوری اسلامی ایران است. این اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود که آنها را به این موضع واداشت نه کرنش ما.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: این همت شما و پیشرفت علمی کشور و اقتدار نظامی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران بود که امروز به این نقطه رسیده‌ایم و مهمتر از همه این موارد روحیه انقلابی و گفتمان انقلاب در رسیدن به این نقطه موثر بوده است.

محسنی اژه‌ای افزود: بنابراین جاسوس دوم کسی است که زمینه را برای ورود دشمن فراهم می‌کند و برای به وجود آمدن مشکلات و ارائه راه حل آدرس غلط می‌دهد،

وی در پایان اظهارات خود تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال‌های گذشته و شاید قبل از سال ۷۰ فریاد می‌زدند که باید با فساد مبارزه کرد و در هر مناسبتی و پرونده‌ای در خلوت و جلوت سخن می‌گفتند. چقدر دستورات ولی فقیه‌مان را اطاعت کردیم؟ رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که بسیاری از مشکلات را می‌شود با انسجام ملی و تکیه بر نیروهای داخلی حل کرد.