Gerdab.IR | گرداب

مخابرات نیازمند 72 هزار میلیارد ریال سرمایه‌

تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۴

سرپرست شرکت مخابرات گفت: با وجود اینکه در 5 سال گذشته، 110 هزار میلیارد ریال در بخش تلفن همراه، ثابت و دیتا در کشور سرمایه‌گذاری شده، اما در حال حاضر توسعه مخابرات نیازمند 72 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری است.

به گزارش گرداب از فارس، اسدالله دهناد ظهر امروز در مراسم افتتاحیه پانزدهمین همایش اتحادیه انجمن‌های اسلامی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن اجتماعات اردوگاه فرهنگی ورزشی کمیته امداد امام خراسان رضوی اظهار کرد: انجمن‌های مختلفی با رویکردهای متنوع در کشور وجود دارد، اما انجمن‌های اسلامی هدف و ماموریت ویژه‌ای با محوریت دینی اسلامی دارند.

وی با بیان اینکه به فرموده امام خمینی (ره) حکومت دینی باید به فکر دنیا و آخرت مردم باشد، تصریح کرد: انجمن‌های اسلامی با تعهدی که نسبت به اهداف و ارزش‌های دینی اسلامی دارند، می‌توانند برای تحقق این اهداف به دولت کمک کنند.

سرپرست شرکت مخابرات زمینه فعالیت برای انجمن‌های اسلامی را بسیار دانست و افزود: اگر این انجمن‌ها با برنامه‌ریزی پنجساله مخاطبان خود را از طریق شیوه‌های علمی شناسایی کنند به سرعت می‌توانند اهداف خود را در جامعه پیاده سازند.

دهناد خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در پنج سال گذشته 110 هزار میلیارد ریال در بخش تلفن همراه، ثابت و دیتا در کشور سرمایه‌گذاری شده، اما در حال حاضر توسعه مخابرات کشور نیازمند 72 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری است.

وی با اشاره به اینکه تعرفه‌های تلفن ثابت کشور در طول 12 سال اخیر تغییری نکرده است، تصریح کرد: شرکت مخابرات با مدیریت بهینه خود 200 هزار میلیارد ریال در سال‌های اخیر به دولت پرداخت کرده است.

سرپرست شرکت مخابرات از هزینه‌هایی که پیرامون حقوق بیش از 50 هزار کارمند و هزاران نفر پیمانکار توسط مخابرات در سراسر کشور انجام می‌شود خبر داد و خاطرنشان کرد: از سال 1388 تاکنون 4 میلیون و 900 هزار تلفن ثابت در کشور واگذار شده و از خصوصی‌سازی شرکت مخابرات تاکنون تعداد پرتال‌های ای.دی.اس.ال با رشد 45 درصدی به 4.5 میلیون پورتال افزایش یافته است.