Gerdab.IR | گرداب

فلش خود را پاک کنید

تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۴

شرکت ادوب شناسایی آسیب پذیری خطرناک در برنامه فلش خود را تایید کرده است. این مشکل در تمامی نسخه های این نرم افزار در لینوکس، ویندوز و مک وجود دارد.

به گزارش گرداب از فارس به نقل از «ان دی تی وی» این مشکل تنها چند روز بعد از عرضه یک بسته امنیتی به روز رسان برای فلش توسط شرکت ادوب شناسایی شده و نشانگر ضعف‌های بی‌شمار برنامه فلش است که باعث بلوکه کردن آن در بسیاری از مرورگرهای اینترنتی مانند کروم و فایرفاکس شده است.

شرکت ادوب وعده داده که این مشکل را تا هفته آینده برطرف می‌کند،اما تا آن زمان تنها راه خلاصی از این مشکل پاک کردن برنامه فلش است. اولین بار شرکت ترندمیکرو این حفره خطرناک را در برنامه فلش شناسایی کرده و می گوید مهاجمان با سواستفاده از آن می توانند کنترل رایانه فرد قربانی را در اختیار بگیرند.

گزارش هایی در مورد شناسایی این آسیب پذیری توسط برخی گروه های هکری و از جمله Pawn Storm. منتشر شده که سال قبل هم به سرورهای برخی دولت های آسیایی، کاخ سفید و برخی سازمان ها و دولت ها حمله کرده بود. بسیاری از شرکت‌های فناوری به کاربران اینترنت توصیه کرده‌اند از استاندارد HTML5 یا برنامه‌های چندرسانه ای دیگر به جای فلش استفاده کنند.