Gerdab.IR | گرداب

کمک بلاعوض انگلیس به صنعت گیم کشور

تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۴

دولت انگلیس باهدف تضمین ادامه ساخت گیم های باکیفیتی مانند Tomb Raider و Grand Theft Auto 4 میلیون پوند به کارآفرینان این صنعت کمک می‌کند.

به گزارش گرداب از خبرآنلاین، طبق برنامه‌ریزی 4 سال آینده به استارتاپ هایی که بتوانند نسل جدید بازی‌های ویدئویی را در این کشور توسعه دهند کمک مالی 25 و 50 هزار پوندی می‌شود.

برانی اساس کمپانی‌های بازی‌ساز تا سال 2019 در مرحله اولیه پروژه با تأیید مقامات 25 هزار پوند کمک بلاعوض می‌گیرند تا بتوانند نمونه اولیه / Prototype خود را بسازند و اگر کمپانی موفق شود وارد فاز بعد از نمونه اولیه شود، مبلغ 50 هزار پوند دیگر می‌گیرد.

مقامات انگلیسی می‌گویند ساخت بازی Grand Theft Auto توسط تیم «راک‌استارنورث‌اسکاتلند» و بازی Tomb Raider توسط کمپانی مستقر در لندن بنام Eidos نشان می‌دهد که استعداد بازی‌سازی در این کشور وجود دارد و با کمک به استارتاپ های بازی‌ساز می‌توان به نسل بعدی گیم سازی در این کشور کمک کرد.

مقامات تأکید می‌کنند با حمایت درست و صحیح می‌توان با ادامه ساخت بازی‌هایی مانند Runescape، Monument Valley و Candy Crush امیدوار بود.

گزارش سپتامبر گذشته نشان می‌دهد 1908 کمپانی گیم سازی در انگلیس وجود دارد که از این تعداد می‌توان به 12 هاب منطقه‌ای عمده اشاره کرد که شامل برایتون، کمبریج، کاردیف، داندی، ادینبورو،گیلفورد و آلدرشات، لیورپول، لندن، منچستر، آکسفورد، شفیلد و روتردام، وارویک و استراتفورد هستند.

به نوشته وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش؛ صنعت گیم در انگلیس روزانه 4.5 میلیون پوند پول به اقتصاد این کشور پول تزریق می‌کند و 19 هزار نفر مستقیم در صنعت گیم مشغول فعالیت هستند.