Gerdab.IR | گرداب

هشدار برای نصب وصله‌های مایکروسافت

تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۴

مایکروسافت مطابق روال همیشگی خود وصله های امنیتی تازه را در ماه جاری میلادی عرضه کرده است. از مجموع شش بولتن امنیتی عرضه شده تنها سه مورد حاوی وصله های بسیار مهم هستند.

به گزارش گرداب از خبرگزاری فارس؛ از مجموع این وصله ها برخی مربوط به آسیب پذیری هایی هستند که از نظر متخصصان امنیتی باید هر چه سریع تر برطرف شوند. لذا این کارشناسان خواستار بارگذاری و نصب سریع محتوای این بولتن ها شده اند.

این شش بولتن برای برطرف کردن مجموعا 19 آسیب پذیری برطرف شده اند. نیمی از این بولتن ها یعنی بولتن های MS15-106، MS15-108، MS15-109 درجه بندی بسیار مهم و بقیه درجه بندی مهم دریافت کرده اند. مایکروسافت خود هشدار داده که عدم نصب این وصله ها به هکرها امکان می دهد از راه دور کدهای مخرب خود را بر روی رایانه های کاربران اجرا کنند و به آنها آسیب وارد کنند.

از جمله برنامه های مایکروسافت که به همین علت در معرض خطر هستند می توان به مرورگر Edge، موتورهای VBScript  و Jscript، Windows Shell،  Officeبرنامه ها و خدمات آفیس و همین طور نرم افزار مایکروسافت سرور اشاره کرد. به بیان دیگر تقریبا همه محصولات مهم مایکروسافت در معرض خطر هستند.

در این میان یک خطر جدی برای کاربران باز کردن فایل های آلوده آفیس است که می تواند موجب سرقت اطلاعات حساس کاربران شود. لذا به کاربران توصیه شده از باز کردن فایل های ناشناس و مشکوک جدا خودداری کنند.