Gerdab.IR | گرداب

مسدودسازی تلگرام به حدنصاب نرسید

تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۴

در حالی که رئیسی معاون قوه قضائیه از برگزاری جلسه کمیته فیلترینگ با موضوع بررسی مسدودسازی تلگرام در بعدازظهر امروز خبر داده بود خبرنگار فارس کسب اطلاعات کرد با غیبت نمایندگان دولت این جلسه برای تصمیم‌گیری در باره تلگرام به حدنصاب نرسید.

یه گزارش گرداب به نقل از فارس جلسه کمیته فیلترینگ که قرار بود امروز بعد از ظهر در محل دادستانی برگزار شود به حدنصاب اعضا نرسید.

طبق اعلام قبلی در این جلسه قرار بود موضوع فیلترینگ نرم‌افزار تلگرام بررسی و در این مورد تصمیم‌گیری شود.

محمدعلی اسفنانی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از غیبت نمایندگان دولت در این جلسه و به حدنصاب نرسیدن جلسه برای تصمیم‌گیری خبر داده است.

کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (فیلترینگ) 13 عضو دارد که اکثریت آن را نمایندگان دولتی و وزرا تشکیل می‌دهند.

موضوع فیلترینگ نرم‌افزار تلگرام در هفته اخیر به دلیل اظهارات مدیرعامل تلگرام و پاسخگویی وزیر ارتباطات که اعلام کرد تلگرام صفحاتی غیراخلاقی را برای مدتی مسدود و سپس باز کرده است، در جریان افتاد.

نماینده وزارت ارتباطات در کمیته فیلترینگ نیز در جلسه امروز حضور نداشت و علت غیبت وی حضور در مأموریت کاری اعلام شد.

پیشتر وزیر ارتباطات و وزیر فرهنگ تأکید کرده بودند که سیاست دولت بر مسدودسازی شبکه‌هایی که مردم از آنها استفاده صحیح می‌کنند، نیست. همچنین وزیر ارتباطات در دیدار با همتای روسی خود تأکید کرده بود که سیاست دولت بر این است که شبکه تلگرام در ایران بدون محدودیت فعالیت کند.

واعظی این نکته را نیز یادآور شده بود در صورتی که راهی برای مسدودسازی صفحات غیراخلاقی تلگرام وجود نداشته باشد ناگزیر به مسدود کردن این پیام‌رسان هستیم.

همچنین طبق اطلاعات به دست آمده فعالیت کانال‌های ضد انقلاب و مستهجن و ادامه دسترسی به تصاویر غیراخلاقی در این پیام‌رسان از دلایل بررسی موضوع فیلترینگ تلگرام بوده است.