Gerdab.IR | گرداب

در دیدار واعظی با حیدر العبادی مطرح شد

مشارکت ایران در پروژه اپراتور چهارم عراق

تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۴

واعظی از آمادگی بخش خصوصی و از جمله اپراتور بزرگ ایران در مشارکت در پروژه اپراتور چهارم عراق خبر داد و گفت: ما خواهان موفقیت دولت عراق بوده و در تمامی بخش ها تلاش می کنیم این کشور بتواند به وظایف و تعهدات خود عمل کند.

به گزارش گرداب به نقل از مهر محمود واعظی در دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق با اشاره به تفاهمات و توافقات صورت گرفته، از عزم و اراده وزارت ارتباطات و شرکت های بخش خصوصی همراه در توسعه همکاری های مشترک در حوزه ICT و ارتباط مستقیم شبکه های دو کشور خبر داد و گفت: در هفته جاری آماده سازی زیرساخت ها برای برگزاری هر چه مطلوب تر مراسم اربعین حسینی و ارایه خدمات گسترده ارتباطی و اینترنتی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به زمینه همکاری های پست، پست بانک، دولت الکترونیک، صیانت اجتماعی و امنیت شبکه و از جمله همکاری های مشترک در مجامع بین المللی به امضای یک سند جامع در این چارچوب اشاره و افزود: وزارت ارتباطات به تمامی توافقات صورت گرفته پایبند بوده و نسبت به اجرای آن اقدام خواهد کرد تا زائران دو کشور از نتایج و دستاورد این تصمیمات بهره مند شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی بخش خصوصی و از جمله اپراتور بزرگ ایران در مشارکت در پروژه اپراتور چهارم عراق خبر داد و با بیان دیدگاه و نظرات جمهوری اسلامی و مقامات کشور را نسبت به ملت و دولت عراق گفت: ما خواهان موفقیت دولت عراق بوده و در تمامی بخش ها تلاش می کنیم این کشور بتواند به وظایف و تعهدات خود عمل کند.

واعظی با اشاره به حضور گروه های تروریستی و افراطی و خشونت طلب در منطقه، گفت: حضور این گروه های جنایتکار در هر یک از کشورها خطرناک و در جهت بی ثباتی منطقه خواهد بود.

وی از پیشرفت های اخیر عراق در مبارزه با داعش استقبال و ابراز امیدواری کرد این پیروزی های اخیر ادامه داشته و کشورها با خرد و عقلانیت بتوانند نسبت به حل و فصل بحرانهای منطقه ای و به خصوص وضعیت اسفبار یمن عمل کنند.

نخست وزیر عراق نیز در این دیدار با استقبال از همکاری های ارتباطی و تکنولوژیک و انتفاع ملت های دو طرف گفت: این تلاش ها به خصوص ارایه خدمات مطلوب و مناسب به زایرین دو کشور بسیار مطلوب است و انشاالله با کمک ایران عقب ماندگی های دوران اشغال عراق جبران شود.

وی از مساعدت و کمک ایران در مبارزه با داعش که صلح و آرامش منطقه را به خطر انداخته و دامنه آن بسیاری از کشورهای منطقه را درگیر کرده است، تقدیر کرد و گفت: عراق تا حدودی در مهار تروریسم موفق شده و اکنون با مبارزه ارتش و بسیج عراق تا حدود زیادی تهدیدات داعش کاهش یافته است.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق با تاکید بر حفظ حاکمیت عراق افزود: حل بحران سوریه بدون نقش و حضور ایران ممکن نیست و عراق نیز از مبارزه با داعش و استقرار صلح در سوریه حمایت می کند.

وی خاطر نشان کرد: کل حکومت عراق با حکومت تمامی دسته های کرد، سنی و شیعه است که در مبارزه در از بین بردن داعش متفق هستند.

نخست وزیر عراق از وزیر ارتباطات خواست سلام گرم وی را به مقامات جمهوری اسلامی ایران ابلاغ و برای جمهوری اسلامی نیز ارزوی موفقیت در تمامی سطوح اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کرد.

دکتر واعظی نیز در رابطه با همکاری های ارتباطی خواستار حمایت نخست وزیر عراق در جهت صدور دستور جهت حل و فصل تداخلات فرکانسی در مرزهای دو کشور که موجب ایجاد مشکل برای مرزنشینان می شود، شد و از دیدگاه های مثبت و اراده دولت عراق برای توسعه روابط دو جانبه تشکر کرد.