Gerdab.IR | گرداب

استعمار سایبری

تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۹۴

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا بر ضرورت استفاده از اینترنت و فضای مجازی برای تغییر حکومت ها در خاورمیانه تاکید کرد و گفت :« باید از فرصت پیش آمده بهترین بهره برداری را انجام داد.»

به گزارش گرداب به نقل از خبرگزاری صداو سیما جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در نشست بنیاد کارنگی برای صلح بین المللی، بر جاسوسی آمریکا از ملت های آسیایی و خصوصا منطقه خاورمیانه از طریق اینترنت و فضای مجازی تاکید کرد. وی با اشاره به استفاده گسترده جوانان و ملت های منطقه از اینترنت و پایگاه های اجتماعی همچون فیس بوک و موتورهای جستجوگری همچون گوگل و غیره تاکید کرد: «اگر از این همه انرژی و جاه طلبی به درستی استفاده شود می توان آینده این منطقه را در اختیار گرفت چرا که جوانان و ملت های خاورمیانه با دنیا ارتباط مستقیم برقرار می کنند و همه آن چیزی را که در غرب در دسترس ملت هاست از دولت های خود طلب می کنند. لذا باید از این فرصت های بزرگ به خوبی استفاده و بهره برداری کرد.»

این اولین بار نیست که یک مقام بلند پایه آمریکایی، بر استفاده ابزاری از اینترنت تاکید می‌کند. چند وقت پیش نیز کارشناسان آمریکایی بر این نکته تاکید کردند که دیگر نمی‌توان حکومت‌هایی نظیر ایران را از طریق خیابان‌ها تغییر داد و باید با استفاده از اینترنت نسبت به انجام آن اقدام کرد.