Gerdab.IR | گرداب

شکایت از AMD بخاطر دروغگویی!

تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۴

شرکت تراشه سازی ای ام دی به علت فریب دادن مشتریان و دروغ گفتن به آنها در مورد تعداد هسته‌های تراشه‌های ساخت خود با شکایت قضایی مواجه شده است.

به گزارش گرداب، فارس به نقل آی تک پست، این شرکت در تبلیغات خود اعلام کرده بود که تراشه Bulldozer دارای هشت هسته است، اما این تراشه واقعا دارای چهار هسته فعال است.

شیوه عملکرد تراشه Bulldozer به گونه ای است که هر دو هسته جداگانه در قالب یک ماژول واحد فعالیت می کنند و مجموعه آنها توان نهایی عملکرد تراشه را مشخص می کنند.

بر اساس شکایت تنظیم شده هسته های Bulldozer به طور مستقل قادر به فعالیت نیستند و در نتیجه هشت هسته ادعا شده به طور جفت جفت فعالیت می کنند و در عمل معادل چهار هسته هستند. بنابراین ادعاهای ای ام دی در تبلیغاتش غلط بوده و این شرکت از پیچیدگی های مربوط به طراحی تراشه ها سواستفاده کرده تا کاربران متوجه موضوع نشوند.

اقدام ای ام دی نقض قانونی در ارتباط با حقوق مشتریان موسوم به Consumer Legal Remedies و یک رویه رقابتی ناعادلانه و غیرمنصفانه دانسته شده و احتمالا منجر به محکومیت این شرکت به علت کلاهبرداری و تبلیغات دروغین خواهد شد. ای ام دی هنوز در این زمینه اظهارنظر نکرده است.