Gerdab.IR | گرداب

روزنامه دی‌ولت آلمان:

قطر و بلژیک در صدر حامیان داعش

تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۴

روزنامه آلمانی دی‌ولت با انتشار گزارشی اعلام کرد: بیشترین حساب‌های توییتری طرفداران داعش در قطر است. و در میان کشورهای اروپایی نیز بلژیک رتبه اول را از این نظر به خود اختصاص داده است.

به گزارش گرداب به نقل از فارس روزنامه دی‌ولت آلمان در گزارشی نوشت: کارشناسان امنیتی، پس از اینکه تحلیل ها نشان داد، قطر بیشترین حساب‌های توییتری حامیان و طرفداران داعش در سطح جهان عرب و اسلام را در خود جای داده است، غافلگیر شدند.

 بر اساس گزارش روزنامه «دی‌ولت» آلمان، در میان کشورهای اروپایی نیز بلژیک رتبه اول را از این نظر به خود اختصاص داده است.

همچنین بر اساس این گزارش، پس از اینکه اعضای داعش در جمعه هفته گذشته با انجام چند عملیات تروریستی همزمان در پاریس 130 نفر را کشتند و صدها تن دیگر را زخمی کردند، کاربران شبکه‌های اجتماعی در کنار هکرهای حرفه‌ای اقدامات خود علیه گروهک داعش و حامیان آن را در اینترنت با کشف و هک حساب‌های توییتری‌شان آغاز کردند.

تنها نتایج روزهای اولیه که گروه هکری «آنانیموس» اقدام به انجام آن کرد، نشان داد 5500 حساب توییتری مربوط به حامیان داعش است.

اما تحلیل های مربوط به قطر نشان می‌دهد، یکی از دو توییت در این کشور حامل خبری در حمایت و تائید داعش است و این بدان معناست که 50 درصد توییت‌ها در قطر در حمایت از داعش است.