Gerdab.IR | گرداب

پلمب مراکز خدمات پس ازفروش نامعتبر IT

تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۳۹۴

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با تأکید بر اینکه تمامی کارت‌های گارانتی نامعتبر را از سطح بازار جمع می‌کنیم گفت: کلیه مراکز خدمات پس از فروش تنها تا 30 آذر مهلت دارند تا مجوزهای لازم را از اتحادیه ما دریافت کنند در غیر اینصورت پلمب می‌شوند.

به گزارش گرداب، سید مهدی میرمهدی در گفت‌وگو با تسنیم، در ارتباط با ساماندهی مراکز خدمات پس از فروش حوزه IT اظهار کرد: براساس طرحی که اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در دستور کار قرار داده، مراکز ارائه دهنده خدمات پس از فروش و کارت‌های گارانتی تنها تا 30 آذر برای دریافت مجوز این اتحادیه فرصت دارند.

وی عنوان کرد: تمامی شرکت‌های فعال در این زمینه باید مجوز اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران را داشته باشند در غیر این صورت و با استدلال اینکه سازمان حمایت از مصرف کنندگان برای آنها مجوز صادر کرده، باز هم پلمب خواهند شد.

رییس این اتحادیه با بیان اینکه اطلاع‌رسانی لازم به واحدهای صنفی صورت گرفته است، گفت: تمامی این اقدامات را برای احقاق حقوق واحدهای اصلی خدمات پس از فروش و گارانتی انجام می‌دهیم زیرا در حال حاضر برخی هستند که کارت‌ گارانتی‌های 10 هزار تومانی ارائه می‌کنند و این بخش صنف را به سمت نابودی کشانده‌اند.

او تصریح کرد: اجازه باقی ماندن حتی یک کارت گارانتی تقلبی و نامعتبر را نمی‌دهیم. قطعا این کار برای واحدهای صنفی مجاز هیچگونه هزینه‌ای در بر نخواهد داشت تنها دست سوء استفاده کنندگان را از بازار کوتاه می‌کند.

وی ابراز کرد: فروشندگان کالاهای سرمایه‌ای که به‌ صورت عمده یا خرده فعالیت می‌کنند، مکلف‌ هستند تا پایان آذر ماه سال جاری متناسب با نوع کالا، خدمات پس از فروش ارائه کنند. با پایان این مهلت کالاهای فاقد گارانتی، کالای قاچاق محسوب می‌شوند.

میرمهدی تأکید کرد: بعد از مرحله مجوزدهی به فعالان اصلی این بخش، تکلیف سایر صنوف که در ارتباط با مباحث دیجیتال و الکترونیکی فعالیت می‌کنند نیز روشن می‌شود و مردم هم با اطمینان خاطر به سمت خرید کالای دیجیتال خود می‌روند.