Gerdab.IR | گرداب

تقویت بازار شرکت‌های نرم‌افزاری

تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۳۹۴

سازمان فناوری اطلاعات ایران درصدد بهره‌گیری هر چه بیشتر از توان و ظرفیت متخصصان و فعالان صنعت نرم‌افزاری در کشور است.

به گزارش گرداب به نقل از تسنیم، خسرو سلجوقی در جلسه هم‌اندیشی با جمعی از فعالان صنعت نرم‌افزاری کشور که با رویکرد ارزیابی راه‌حل‌های نرم‌افزاری در جهان برگزار شد، اظهار داشت: برای پیشبرد اهداف‌مان در صنعت نرم‌افزاری کشور در ابتدا باید جایگاه خود را از بازار و استانداردهای جهانی به طور مشخص پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان امروز شتاب دهنده رشد سایر صنایع است، گفت: الگوهای سایر کشورها می‌تواند ارائه دهنده تجربیات مناسبی برای ایران در بالا بردن توان کشور در صنعت نرم‌افزاری باشد.

او با بیان اینکه بهره گیری از برخی الگوهای موفق جهانی می‌تواند ارائه دهنده تجربیات مناسبی برای ایران در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد، تصریح کرد: یک روند استاندارد سالم و متناسب با جامعه و داشتن استانداردهای جهانی مناسب با فرهنگ و ساختار جامعه نرم‌افزار ایران می‌تواند موجب تحولات صنعت نرم‌افزار در ایران شود.

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران پتانسیل بالای کشور و وجود امکانات بالقوه در صنعت نرم‌افزار را از جمله دلایل تاکید دولت بر پیشرفت در عرصه صنعت نرم‌افزاری عنوان کرد و گفت: در حال حاضر شرکت‌های خصوصی فعال در عرصه نرم‌افزاری توانایی تولید بالایی دارند و خدمات خود را به بخش‌های دولتی و خصوصی ارائه می‌دهند، بنابراین تقویت بازار این شرکت‌ها از جمله برنامه‌های سازمان فناوری اطلاعات است که به صورت منسجم دنبال می‌کند.

نشست هم اندیشی فعالان حوزه نرم‌افزار با حضور نمایندگان شرکت‌های خصوصی و برخی از سازمان‌های دولتی در سازمان فناوری اطلاعات  ایران برگزار شد و این نمایندگان به بحث و تبادل نظر درباره معرفی روش‌های ارزیابی و پایگاه‌های دانشی پرداختند.