گمرک ایران اعلام کرد،از پانزدهم آذر ماه سال جاری ثبت و دریافت شماره شناسه گوشی های تلفن همراه وارداتی اجرایی می شود.
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳
کد خبر: ۱۷۳۴۷
به گزارش گرداب به نقل ازتسنیم، گمرک جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای سیاست های کنترل هوشمند ورود کالا به کشورو به منظور تسریع و شفاف سازی فرآیند واردات تلفن همراه،افزایش دقت در کنترل های گمرکی، در نظر داردنسبت به ثبت و دریافت شماره شناسه گوشی های وارداتی اقدام کرد.

بر این اساس از تاریخ 15/9/94علاوه بر اظهارنامه و لیست عدل بندی، ارائه شناسه بین المللی تجهیزات موبایل (IMEI) توسط کلیه واردکنندگان از طریق سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی الزامی است.

IMEI مخفف International Mobile Equipment Identity شناسه بین المللی تجهیزات موبایل بوده و کلیه دستگاه های موبایل با قابلیت اتصال به شبکه مخابراتی GSM ، دارای این کد 15 رقمی مختص به خود است.

در این کد ، اطلاعات مربوط به : مدل گوشی ، شرکت سازنده ، کشور سازنده و ... وجود داشته و گوشی های تلفن همراه توسط این کد در شبکه های مخابراتی ثبت می شوند.
روش های دریافت کد IMEI :
1- بر روی بسته بندی دستگاه تلفن همراه
2- کد IMEI عموماً در زیر باتری موبایل قابل رویت می باشد.
3- با شماره گیری #06#* در تلفن همراه کد IMEI نمایش داده می شود.

وارد کنندگان می توانند از طریق مراجعه به سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی به آدرس : epl.irica.ir علاوه بر ارائه اظهارنامه الکترونیک خود به گمرک ، مراحل مختلف کاری خود را بدون حضور در گمرکات اجرایی پیگیری و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار گمرک قرار دهند.

گمرک ایران از کلیه نمایندگان رسمی و ارائه کنندگان کالای تجاری تلفن های همراه در ایران دعوت بعمل می آورد با شرکت فعال در اجرای این طرح و ارائه پیشنهادات و انتقادات سازنده ، علاوه بر ساده سازی و تسریع در انجام فرآیند های رسمی ورود کالا به کشور ، موجبات جلوگیری از جعل ، تخلف و قاچاق کالا را فراهم نمایند.

دستورالعمل نحوه ارسال اطلاعات شناسه بین المللی تجهیزات موبایل (IMEI) به همراه لیست عدل بندی اظهارنامه متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین به منظورارائه تسهیلات بیشتر ، بزودی امکان بررسی وضعیت گوشی های تلفن همراه از طریق سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

برچسب اخبار:
برچسب ها: گمرک ، ثبت شناسه ، موبایل
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد