Gerdab.IR | گرداب

وضع قوانین پهپادی آمریکا برای مردم

تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۳۹۴

پرنده‌های بدون سرنشین قابل کنترل از راه دور که بسیاری از مردم جهان این روزها به خریدشان علاقمند شده‌اند کم کم به معضلی جدی مبدل شده و لذا وضع قوانین برای استفاده از آنها ضرورت پیدا کرده است.

به گزارش گرداب، فارس به نقل از نیویورک تایمز خبر داد، با توجه به اینکه پیش بینی می شود بسیاری از مردم خرید پهپاد را در ایام تعطیلات کریسمس جز برنامه های خود قرار دهند، دولت آمریکا برای سر و سامان دادن به استفاده از این ابزار وارد عمل شده است.

روز گذشته اداره هوانوری فدرال آمریکا اعلام کرد افرادی که پهپاد خریداری کنند باید موضوع را به اطلاع دولت برسانند. این اداره توصیه ها و دستورالعمل هایی را نیز برای به پرواز درآوردن پهپادها منتشر کرده تا استفاده تفریحی از آنها منجر به نقض حریم شخصی دیگر مردم نشود.

ثبت مشخصات پهپادها نزد دولت باعث خواهد شد تا اطلاعات مربوط به آنها در پایگاه داده ملی خاصی درج شود تا پیگیری نحوه استفاده از هر یک از آنها ممکن باشد.

دولت آمریکا پیش از این استفاده تجاری از پهپادها برای حمل و نقل کالا و تحویل محموله ها را محدود کرده بود و حالا استفاده تفریحی از آنها را نیز قاعده مند کرده است. پیش بینی می شود در ایام تعطیلات کریسمس بیش از 400 هزار پهپاد در امریکا به فروش برسد.

علاوه بر مزاحمت های شخصی و نقض حریم شخصی، پرواز پهپادها در استادیوم های ورزشی و در نزدیکی اماکنی همچون فرودگاه ها می تواند خطرات جدی ایجاد کند. در ماه می گذشته فردی که پهپاد خود را در نزدکی کاخ سفید به پرواز درآورده بود دستگیر گردید.

بر اساس قوانین جدید به هر پهپاد یک شماره ثبت دولتی اختصاص می یابد و مشخصات فردی شامل اسم و آدرس مالک پهپاد هم ثبت می شود. افرادی که با استفاده از پهپادهای خود برای دیگر شهروندان یا نهادهای دولتی و عمومی مشکل ایجاد کنند هم با جریمه های سنگینی که از 25 هزار دلار فراتر خواهد رفت.