به روزرسانی‌های خودکار ویندوز ۱۰ اگر چه امکانات و قابلیت‌های مناسبی را به این سیستم عامل اضافه می‌کند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این کار با افزایش نقض حریم شخصی افراد همراه شده است.
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۱
کد خبر: ۱۷۴۱۸
به گزارش گرداب، فارس به نقل از فوربس خبر داد، مایکروسافت اوایل ماه جاری میلادی به جمع آوری اطلاعات شخصی و عادات کاربری افراد از طریق ویندوز 10 اعتراف کرد و افزود قصد ندارد این کار را متوقف کند.

به دنبال اعتراضات شدید کاربران به این اقدام گستاخانه مایکروسافت این شرکت چندی قبل بسته به روزرسان تازه ویندوز 10 به نام Threshold 2 را عرضه کرد که در آن قابلیت ردگیری کاربران موسوم به DiagTrack  غیرفعال شده بود.

اما این تنها ظاهر امر بوده و بررسی های دقیق تر نشان داده که مایکروسافت DiagTrack را حذف نکرده و تنها نام آن را تغییر داده است. قابلیت یاد شده هم اکنون از طریق بخشی موسوم به Connected User Experiences and Telemetry Service در ویندوز 10 فعال است.

این شرکت برای فریب کاربران ویندوز 10 از این نام گذاری گمراه کننده استفاده کرده تا بتواند به غارت اطلاعات شخصی کاربران ادامه دهد. مایکروسافت در یک اقدام گستاخانه دیگر به دستکاری خودسرانه تنظیمات کاربری و اولویت های تنظیم شده افراد در ویندوز 10 پرداخته است.

افرادی که با تغییر تنظیمات بخش رجیستری ویندوز 10 قبلا DiagTrack را از کار انداخته بودند بعد از به روزرسانی ویندوز و نصب Threshold 2  شاهد فعال شدن مجدد آن با عنوان Connected User Experiences and Telemetry Service. هستند. جالب آنکه مایکروسافت در این مورد هیچ اطلاع یا هشداری به کاربران نمی دهد.

برای مقابله با این ترفند جدید مایکروسافت در ویندوز 10 کافیست دکمه ویندوز صفحه کلید را نگهدارید و بر روی کلید R ضربه بزنید. در جعبه باز شده عبارت services.msc را تایپ کرده و اینتر را فشار دهید. سپس در بخش ‘Services (Local) گزینه Connected User Experiences and Telemetry‌ را یافته و دو بار کلیک کنید. در نهایت در بخش Service status بر روی Stop کلیک کرده و در منوی Startup type  قابلیت Disabled را انتخاب و تایید کرده و با کلیک بر روی Ok کار را نهایی کنید.

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد