در جلسه شب گذشته شورایعالی فضای مجازی اتفاق افتاد؛
در حالیکه قرار بود جلسه شب گذشته شورای عالی فضای مجازی با تصویب سیاست‌ها و اقدامات کلان مربوط به بازی‌های رایانه‌ای و بررسی انحلال شوراهای عالی موازی با این شورا همراه باشد اما دستور جلسه باز هم کامل نشد.
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰
کد خبر: ۱۷۴۲۸
گروه سیاست گرداب: شب گذشته جلسه شورای عالی فضای مجازی با ریاست حجت الاسلام حسن روحانی برگزار شد و برخلاف اینکه انتظار می‌رفت طبق اظهارات فیروزآبادی -دبیر این شورا- علاوه بر تصویب سند بازی‌های رایانه‌ای، بحث تعیین تکلیف شوراهای موازی با شورای عالی فضای مجازی نیز بررسی شود اما نهایتا صورتجلسه تنها با تصویب سیاست‌ها و اقدامات کلان مربوط به بازی‌های رایانه‌ای، امضا شد.

پیش از این سید ابوالحسن فیرزوآبادی گفته بود که بررسی موضوع بازی‌های رایانه ای تنها یک جلسه از شورای عالی فضای مجازی را به خود اختصاص داده و در جلسه آینده (شب گذشته) هم تنها بخشی از یک جلسه به آن اختصاص خواهد یافت.

موضوع انحلال شوراهای عالی موازی با شورای عالی فضای مجازی از جمله خواسته‌های مقام معظم رهبری است که در حکم ایشان برای دور دوم فعالیت این شورانیز مورد تاکید قرار گرفته است.

امام خامنه‌ای شهریور ماه گذشته در حکم انتصاب اعضای جدید شورای عالی فضای مجازی با تأکید بر اهمیت شورای عالی فضای مجازی، 10 محور مهم از وظایف و مأموریت‌های این شورا را ابلاغ کردند. اولین محور مورد تأکید معظم‌له عبارت بود از "انحلال شوراهای عالی مصوب در گذشته که موازی این شورا هستند، به‌منظور تحکیم جایگاه فرا قوه‌ای و موقعیت محوری و کانونی شورای عالی و نیز انتقال وظایف آن شوراها به شورای عالی فضای مجازی".


وقتی شورایعالی فضای مجازی برای رسیدگی به دغدغه رهبری وقت ندارد!/ بازی‌های رایانه‌ای مهم‌تر از انحلال شوراهای موازی


با این حال بررسی انحلال شوراهای عالی فضای مجازی باز هم در دستور کار این جلسه شورای عالی فضای مجازی قرار نگرفت تا دور بی‌توجهی‌ها به چند سال برسد.

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد