Gerdab.IR | گرداب

برنامه جدید فتنه گران و غرب برای ناامنی اجتماعی ایران

تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۸۹

امریکا در رویکردی جدید، نه تنها گروهک های تروریستی را، بلکه برخی از اراذل و اوباش و سارقان حرفه ای را به ایجاد ناامنی های اجتماعی سوق داده است.

ایجاد ناامنی های امنیتی و سیاسی توسط امریکا و عوان و انصارش در داخل و خارج یکی از شیوه هایی بوده که همیشه آنها به دنبال آن بودند تا با ایجاد ناامنی، نظام جهوری اسلامی را با مشکل مواجه سازند.

به گزارش گرداب، در این راه آمریکا برای رسیدن به این هدف از هر اقدامی برای برهم زدن امنیت ملت ایران استفاده می‏کند. اتفاقاتی که طی هفته‏های اخیر در سیستان و بلوچستان و کردستان رخ داد، همچنین حوادث و انفجارهای ماه پیش و در کنار اینها اقدامات و تحریم های شورای امنیت سازمان ملل، به روشنی گواه آن است که آمریکا و متحدان این کشور، از گسترش نفوذ و ارتقای جایگاه ایران در منطقه و جهان نگران تر شده و اقدامات خود را برای برهم زدن امنیت ملی ایران تسریع کرده‏اند.

از سالها پیش، آمریکا برای سلب امنیت ملت ایران، توافقات گسترده ای را با گروههای تروریستی انجام داده است.
این گروهها عبارتند از: سازمان منافقین، گروهک پژواک، گروهک پ ک ک، گروه موسوم به جندالله، گروهک خلق عرب و ... . گروهک های یاد شده، گروه‏های عملیاتی آمریکا هستند که مستقیماً به اقدامات تروریستی مانند کشتار مردم از طریق انفجار بمب، حمله به پاسگاه های نظامی در مناطق مرزی، هدف قراردادن نظامیان غیرمسلح در شهر (مانند انفجار اخیر در سیستان و بلوچستان)، ناامن کردن استانهای مرزی مانند آذربایجان غربی، کشتار مردم غیرنظامی برای ایجاد رعب و وحشت و اخاذی از اهالی و ... می‏پردازند. اما پس از ناکامی های اخیر آمریکا در رسیدن به اهداف خود که همان ایجاد ناامنی در ایران بود، این کشور رویکرد جدیدی را در استراتژی های خود انتخاب کرده است.

امریکا در این رویکرد جدید، نه تنها این گروه های تروریستی را بلکه برخی از اراذل و اوباش و سارقان حرفه ای را به ایجاد ناامنی های اجتماعی سوق داده است. به طوری که طی چند روز اخیر اخبار ناامنی های اجتماعی در کشور شدت یافته است. برای مثال افزایش تولید مواد مخدر، افزایش قاچاق کالا و ارز و به طور ملموسِ هفته های اخیر سرقت از طلا فروشی ها، رشد قابل توجهی داشته است.

اهداف پشت پرده از ایجاد ناامنی های اجتماعی
امریکا در یک هماهنگی کامل با سران فتنه این سناریو را طراحی نموده و اجرای بخش عملیاتی آن را بر عهده گرفته است و بخش تبلیغاتی آن نیز به عهده رهبران فتنه و رسانه های آنهاست.
امریکا با ایجاد ناامنی های اجتماعی اهداف زیر را دنبال می نماید:
1- تخریب و فاقد کارایی نشان دادن نیروی انتظامی.
2- ناتوان نشان دادن دولت در تأمین امنیت.
3- القاء وجود فقر و بیکاری که زمینه ساز ناامنی های اجتماعی نظیر سرقت است.
4- بی ثباتی اقتصادی در حوزه های مختلف.
5- نارضایتی تراشی مردمی.

این مجموعه اهدافی است که از سوی امریکا دنبال می شود تا در انتها بتواند به جامعه جهانی و افکار عمومی در داخل کشور اثبات نماید که تحریم ها اثر بخش بوده و توانسته است نظام را به زانو درآورد. البته این اهداف بدون کمک سران فتنه و رسانه های آنها امکان پذیر نیست.

منبع: جوان آنلاین