Gerdab.IR | گرداب

امضای سندهمکاری ICTایران‌ومجارستان

تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۴

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان نشست مشترک با وزیر توسعه ملی مجارستان از تشکیل کمیته مشترک توسعه همکاری‌های ۲ کشور به ویژه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش گرداب، محمود واعظی با اشاره به امضای هشت سند همکاری بین ایران و مجارستان در زمینه های مختلف از جمله ارتباطات و فناوری اطلاعات که صبح دیروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر مجارستان امضا شد گفت: ما با امضای این سند نشان دادیم که به گسترش روابط فیمابین چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی علاقمند هستیم.

وی افزود:در جلسه امروز مقرر شد به منظور توسعه همکاری های فیمابین دو کشور کمیته ای تشکیل و جلسات آن هر شش ماه یک بار برگزار شود. علاوه بر آن جلسات سالانه دیگری نیز در سطح وزرا برگزار و روابط و همکاری های دو جانبه بررسی می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت:در نشستی که  برگزار شد، هم نمایندگان سازمان ها و شرکت های دولتی حوزه ICT  و هم نمایندگان بخش خصوصی این حوزه از هر دو کشورحضور داشته و آمادگی خود را جهت همکاری در عرصه های مختلف اعلام کردند.

 واعظی اضافه کرد:نیمی از اعضای کابینه مجارستان و نمایندگان 60 شرکت از بخش خصوصی نخست وزیر این کشور را در سفر به ایران همراهی می کنند که این مساله نشانگر سطح بالا و اهمیت این سفر است.

در همین حال سند همکاری بین دو کشور در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار وزیر ارتباطات و  وزیر توسعه ملی مجارستان امضا شد.

منبع: فارس