Gerdab.IR | گرداب

اوباما: تروریست‌ها با اینترنت ذهن ها را مسموم می‌کنند

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۴

اوباما از رهبران دنیای فناوری و مسئولان اجرای قانون در آمریکا خواست تا استفاده تروریست ها از فناوری برای فرار از عدالت را دشوارتر کنند.

به گزارش گرداب به نقل از ورج، رییس جمهور آمریکا در سخنرانی دیشب خود خطاب به مردم این کشور وعده داد داعش را نابود می کند. وی از مردم این کشور خواست که نترسند و البته به برخی نابسامانی های اجتماعی آمریکا نیز اذعان کرد.

اوباما در سخنرانی خود اعتراف کرد که تیراندازی به انبوه مردم در آمریکا به یک امر متداول مبدل شده و افزود: گروه هایی مانند داعش به علت هرج و مرج ناشی از جنگ در عراق و سوریه قوی تر شده اند و اینترنت فاصله بین کشورها را از بین برده است. ما شاهد رشد تلاش های تروریست ها برای مسموم کردن اذهان مردم و افرادی مانند بمب گذاران دوی ماراتون بوستون و قاتلان سن برناردینو هستیم.

وی از رهبران دنیای فناوری و مسئولان اجرای قانون در آمریکا خواست تا استفاده تروریست ها از فناوری برای فرار از عدالت را دشوارتر کنند.

اوباما همچنین خواستار اعمال محدودیت های بیشتر برای خرید اسلحه های قدرتمند تهاجمی شد و از مخالفان چنین ایده ای انتقاد کرد. او از اینکه نهادهای اطلاعاتی و انتظامی برای شناسایی عاملان و مظنونان احتمالی شلیک انبوه و بی هدف به مردم با مشکلاتی مواجه هستند نیز اظهار نارضایتی کرده و تصریح نمود: کاری که ما باید بکنیم این است که کشتار را برای این افراد سخت تر کنیم.

منبع: فارس