حرکت تخریبی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی فتنه و اصلاح‌طلبان تندرو علیه حداد عادل ناکام ماند. این جریانات در واکنش به سخنان قبل از خطبه‌های حداد عادل در وجود اسکناس هزارتومانی در زمان مرحوم آیت‌الله مدرس تردید کرده بودند.
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۱
کد خبر: ۱۷۶۷۵
به گزارش گرداب، غلامعلی حدّادعادل در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته که به شهید مدرّس اختصاص داشت، گفته بود که رضاخان یکصد قطعه اسکناس هزارتومانی برای مدرّس فرستاده بود تا او کاری به کار رضاخان نداشته باشد. مدرّس هم در پاسخ رضاخان گفته است که همه آن پول‌ها را صرف مخالفت با وی خواهد کرد. البته اندکی بعد هم کسی که پول را آورده بود دوباره آمد و پول‌ها را پس گرفت.

پس از این سخنرانی، سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مربوط به فتنه و اصلاح طلبان تندرو و ضدانقلاب خارج‌نشین که درصدد تخریب دکتر حداد عادل بودند و کانّه کشف بزرگی کرده‌اند، ادعا کردند: "مگر در زمان مدرّس اسکناس هزارتومانی وجود داشته است؟" البتّه حدّادعادل این واقعه را با استناد به مطلبی که در صفحه 928 کتاب «سرگذشت، افکار و آثار آیت‌الله شهید سیّدحسن مدرّس»، به‌نقل از جلد اوّل کتاب «جرعه‌ای از دریا» تألیف آیت‌الله شبیری زنجانی (ص549ــ546) آمده بود نقل کرده بود، لکن در پیگیری بیشتر از طریق موزه دفینه که به تاریخ پول در ایران اختصاص دارد توضیح زیر نیز به دست آمد که جهت اطّلاع بیشتر و رفع ابهام منتشر می‌شود.

منبع: نماینده

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد