Gerdab.IR | گرداب

درخواست غیرقانونی فناورانه FBI

تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۴

پس از مقاومت شرکت های فناوری در برابر درخواست اف بی آی به منظور ایجاد نقص های عمدی در برنامه های رمزگذاری اطلاعات، رییس اف بی آی درخواست جدیدی را در همین زمینه مطرح کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از کامپیوترورلد، جیمز کومی رییس اف بی آی این بار از شرکت های فناوری خواسته تا ابزار رمزگذاری اطلاعات در گوشی های هوشمند را به قابلیت هایی مجهز کنند تا بتوانند اطلاعات تروریست های کاربر ابزار مذکور را به طور داوطلبانه در اختیار قضات و نیروهای انتظامی رسیدگی کننده به این مسائل بگذارند.

وی که در برابر کمیته قضایی سنای آمریکا سخن می گفت افزود: دولت امریکا به دنبال ایجاد یک در پشتی و آسیب پذیری عمدی نیست، بلکه امیدوار است اگر یک قاضی حکمی صادر کرد شرکت فناوری مربوطه بتواند اطلاعای را در مورد مظنونان به فعالیت های تروریستی ارائه کند. این بهترین راه ممکن است. دولت نباید به افراد بگوید سیستم هایشان را چگونه اداره کنند.

کومی افزوده که برخی شرکت های فناوری دسترسی پلیس به ارتباطات تروریست ها و جنایتکاران را ممکن کرده اند، اما برخی دیگر هنوز این کار را نکرده اند.

بعد از حملات تروریستی پاریس پلیس آمریکا مجددا شرکت های فناوری را برای دسترسی به ارتباطات خصوصی کاربران اینترنت و تلفن همراه تحت فشار شدید قرار داده است. منتقدان می گویند این فشارها بهانه ای برای محدود کردن آزادی بیان و جاسوسی فله ای از میلیاردها کاربر اینترنت و تلفن همراه است. استدلال انها این است که این نظارت ها به ندرت به شناسایی عملی تروریست ها منجر شده است.
منبع: فارس