Gerdab.IR | گرداب

دو مشکل اصلی صنف فناوری اطلاعات

تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۴

یک فعال بازار IT با بیان اینکه ملموس‌ترین اثر پساتحریم، افزایش چشمگیر رقابت در بازار است که مناسبات فعلی را ٖبر هم خواهد زد، گفت: قطعا برخی کسب‌وکارهای واسطه‌‌ای و غیررقابتی حذف و کسب‌وکارهای جدید ایجاد خواهد شد.

به گزارش گرداب، غلامحسین بشیرنژاد در نمایشگاه الکامپ با اشاره به مشکلات فعلی بازار فناوری اطلاعات کشور، اظهار داشت: مشکل اصلی در وضعیت رکود اقتصادی و نرخ بالای سود سپرده‌های بانکی است. در حال حاضر نرخ بالای سود سپرده و هزینه‌های بالای فعالیت اقتصادی باعث کاهش رغبت عمومی به کار و تلاش شده است. 

این فعال بازار IT افزود: از سوی دیگر نرخ سود بالا موجب حرکت بازار به سمت فروش با حاشیه سود صفر یا حتی حاشیه سود منفی با شرایط نقدی به منظور افزایش حجم سپرده بانکی و دریافت سود سپرده شده است که این امر باعث بر هم خوردن حاشیه سود منطقی و ورشکستگی یا توقف فعالیت تعداد زیادی از فعالین صنفی شده است. 

وی گفت: ملموس‌ترین اثر پساتحریم، افزایش چشمگیر رقابت در بازار است که مناسبات فعلی را ٖبر هم خواهد زد. در شرایط جدید برخی کسب‌وکارهای واسطه‌‌ای و غیررقابتی حذف و کسب‌وکارهای جدید ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل ایران‌اچ‌پی ادامه داد: با توجه به رفع تحریم‌ها از ابتدای سال میلادی جدید و ورود هرچه بیشتر محصولات جدید با برندهای تازه، نیاز به ارائه خدمات مطلوب در سطح برندهای بین‌المللی بیش از پیش احساس خواهد شد. به همین منظور تمرکز در آینده روی ارتقای هرچه بیشتر کیفیت خدمات، گسترش ظرفیت فعلی و توسعه فعالیت‌های خدماتی‌ به سایر محصولات آی‌تی خواهد بود.

منبع: فارس