پلیس انگلستان از دستگیری یک نفر در ارتباط با هک شدن سرورهای شرکت هنگ کنگی VTech خبر داد، این رویداد ماه گذشته باعث افشای اطلاعات ۱۱ میلیون کودک و نوزاد شد.
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۴
کد خبر: ۱۷۸۱۰
به گزارش گرداب به نقل از ورج، فرد دستگیر شده یک پسر 21 ساله است که در شهر کوچکی در 30 مایلی لندن ساکن بوده است. هنوز مشخص نیست این فرد تا چه حد این اقدام هکری دخیل بوده است.

پلیس اعلام کرده که تحقیقات گسترده ای در این زمینه در جریان است و کارهای بیشتری هم باید انجام شود. هنوز مشخص نیست هکرها چه اقدامی از این کار و سرقت اطلاعات شخصی کودکان و نوزادان داشته اند.

فرد مظنون در بررسی های اولیه اعلام کرده هدف او تنها جلب توجه مدیران شرکت VTech به مشکلات امنیتی سرورها و سایت این شرکت بوده است.

شرکت مذکور بعد از این حمله هکری طی یک بیانیه ای رسمی، ضمن اعلام این که بلافاصله بعد از رخنه شروع به تحقیق در این زمینه کرده خاطر نشان کرد: "پایگاه های داده ای که بر اثر این رخنه هک شده اند فقط حاوی اطلاعاتی از جمله نام، گذرواژه، آدرس ایمیل، سوالات و پاسخ ها برای بازیابی گذرواژه، آدرس های IP ، آدرس های نامه های پستی و تاریخچه ی دانلود مشتریان بوده اند و اتفاقی برای اطلاعات کارت های اعتباری یا هر اطلاعات شناسایی شخصی دیگر مثل شماره های کارت شناسایی، شماره های ملی یا جزئیات گواهی نامه ی رانندگی آنها نیافتاده است."

منبع: فارس

برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد