Gerdab.IR | گرداب

انتخابات آمریکا هدف جذاب هکرها

تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۴

کارشناسان امنیتی معتقدند در سال 2016 هکرها نهایت سوءاستفاده را از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای اجرای طرح‌های خرابکارانه به عمل می‌آورند.

به گزارش گرداب به نقل از سی اس او آنلاین، بروس شنیر، متخصص امنیتی معتقد است که این حملات اختلال جدی در سیستم رای گیری ایجاد نمی کند و احتمالا نمی تواند خود انتخابات ریاست جمهوری را مختل کند. اما هکرها برای سرقت اطلاعات شخصی میلیون ها فعال سیاسی و رای دهنده برنامه ریزی جدی کرده اند.

وی در این مورد می گوید: فعالیت های هکرها در سال 2016 جهان سیاست را تحت تاثیر قرار خواهد داد. مهاجمان ممکن است سایت ها و ایمیل ها و حساب های شبکه های اجتماعی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را هک کنند و اطلاعاتی را افشا کنند که نامزدها و حامیانشان مایل به افشا شدن آن نباشند.

این کارشناس امنیتی که به عنوان مدیر امور فناوری شرکت Resilient Systems فعالیت می کند می گوید دو مقوله امنیت و حریم شخصی به طور جدی در دنیای سیاست مورد توجه قرار گرفته و انگیزه های هکرها برای دخالت در امور سیاسی روز به روز در حال افزایش است.

وی افشای داده های حساس شرکت سونی که منجر به حمله سایبری دولت امریکا به کره شمالی و قطع کل اینترنت این کشور شد را نمونه ای از تلاقی سیاست و فناوری دانست و اختلافات شدید دولت ها در مورد نحوه برخورد با این مشکلات را هم به نفع هکرها دانست. این کارشناس به عنوان مثال گفت: در حال حاضر آمریکا و اروپا در زمینه حفاظت از داده های شخصی دو نظر کاملا متضاد دارند و اتحادیه اروپا دیگر به توافقنامه قبلی خود با آمریکا در این زمینه پایبند نیست.

از یکسو اتحادیه اروپا به شدت بر حفاظت از حریم شخصی شهروندان خود در برابر جاسوسی های سایبری آمریکا اصرار دارد و از سوی دیگر کنگره آمریکا در حال تصویب قانون تازه ای در حوزه امنیت سایبر موسوم به Cybersecurity Information Sharing Act است که در آن بسیاری از تمهیدات پیشنهاد شده برای حفظ حریم شخصی کاربران حذف شده است.

منبع: فارس