اسراییل قصد دارد با ارائه‌ی تحقیقات سایبری به یکی انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی کانادا، در حوزه‌ی دفاع و امنیت سایبری از صنعت هوایی، پیشرو باشد.
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۱
کد خبر: ۱۸۰۴۸
به گزارش گرداب، انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی کانادا (International Air Transport Association) با همکاری مرکز تحقیقات میان‌رشته‌ای سایبری دانشگاه تل‌آویو (ICRC)، قصد دارند در زمینه‌های تحقیق و توسعه همکاری کنند. آن‌ها در موضوعات تحلیل داده‌های عظیم، امنیت سایبری، احراز هویت و اهداف امنیتی که مرتبط با پروازهای بین‌المللی است، همکاری خواهند داشت.

آیزاک بن اسراییل، مشاور سایبری نتانیاهو، گفت: «با این توافق همکاری، کارمندان انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی، آموزش‌های امنیت سایبری، خواهند دید. ما پژوهش‌های امنیت سایبری را آغاز کرده‌ایم و هنوز راهی طولانی در پیش رو ‌داریم.»


یکی از مدیران انجمن یادشده نیز خاطرنشان ساخت: «انجمن ما به پیشگامی فناوری و دانشگاه‌های اسراییل، علاقه‌مند است. این همکاری برای صنعت هوایی ما سودمند است.» این انجمن در زمینه‌ی امنیت سایبری نیز فعالیت می‌کند.


شایان‌ذکر است طی 2 سال گذشته، 5 مرکز تحقیقات سایبری در دانشگاه‌های اسراییل، افتتاح شدند، اما مرکز ICRC تنها مرکز تحقیقاتی میان‌رشته‌ای سایبری اسراییل است. به نظر می‌رسد با توجه به افزایش خطرهای سایبری در هواپیماها و لزوم اجرای تمهیدات پدافند سایبری، اسراییل می‌خواهد در این زمینه پیشگام باشد. این مرکز میان‌رشته‌ای با 2 شرکت تولیدکننده‌ی اتومبیل نیز برای تحقیقات امنیت سایبری همکاری کرده که البته نام این 2 شرکت، فاش نشده است.

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد