Gerdab.IR | گرداب

ایجاد شاخه جدید سایبری در بخش نظامی چین

تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۴

در آغاز سال 2016، چین، شاخه‌ی جدیدی را برای جنگ سایبری و تمرکز روی نبرد دیجیتال، ایجاد کرد.

به گزارش گرداب، چین که در حال گسترش توان سایبری بخش نظامی است، به‌تازگی سه‌ شاخه‌ی جدید در این بخش را ایجاد کرد که یکی از آن‌ها مربوط به جنگ سایبری است. ایجاد این سه‌شاخه‌ی جدید، به‌منظور بهبود آمادگی ارتش چین است. دو بخش دیگر نیز مربوط به موشک‌های راهبردی و جنگ‌های فضایی است. لازم به ذکر است چندی پیش این کشور اعلام کرده بود که قصد دارد واحدهای سایبری خود را در یک بخش مجزا، تجمیع کند.

وزارت دفاع چین اعلام کرد: این شاخه‌ی جدید، منابعی را فراهم می‌کند تا از فضای سایبر چین، حفاظت کند. ژی جین پینگ، رییس‌جمهور چین نیز تأکید کرد: این اقدام راهبردی، سامانه‌ی نظامی جدیدی را ایجاد می‌کند.


شایان‌ذکر است شاخه‌ی جدید یادشده، وظیفه‌ی جمع‌آوری اطلاعات سایبری و الکترونیک را برای حملات موشکی در جنگ بر عهده دارد. در برخی اخبار آمده است، این شاخه، نقش مهمی را در پیروزی چین در جنگ اطلاعات، دارد.


به نظر می‌رسد چین با ایجاد این شاخه قصد دارد تسلیحات سایبری جدیدی را برای بخش‌های مختلف کشور خود ایجاد کند تا پدافند سایبری آن‌ها را تقویت کرده و از سوی دیگر در مسابقه‌ی تسلیحاتی سایبری با آمریکا، عقب نماند؛ زیرا آمریکا نیز شدیداً به دنبال افزایش تسلیحات سایبری است. از جمله‌ی این موارد می‌توان به تلاش پنتاگون برای ساخت سلاح‌های هوشمند و بمب منطقی اشاره کرد.