Gerdab.IR | گرداب

دام سلطنت‌طلبان برای کاربران ایرانی اینترنت

تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۸۹

گروهک‌های سلطنت‌طلب مقیم آمریکا با طراحی یک پروژه عملیات روانی، اقدام به بازنشر و پخش عکس‌های دوره حاکمیت رژیم پهلوی می کنند تا ایده خیالی بازسازی جامعه ایده‌آل با حضور مرتجعین سلطنت‌طلب را به ذهن مخاطب متبادر کنند.

به گزارش گرداب، چند گروهک سلطنت طلب در اقدامی هماهنگ از حدود یک سال پیش و به موازات اضمحلال تدریجی این گروهک‌ها و ریزش اعضا و هواداران محدود آنها، با هدف جذب مجدد هواداران جدید، اقدام به تهیه گزارش‌های تصویری از اقدامات، روابط و مناسبات اجتماعی دوره رژیم طاغوت در فضای اینترنت کرده و با ارسال گسترده آن به نشانی رایانامه (ایمیل)های کاربران ایرانی، برای بازپروری مفاسد موجود در آن دوره تلاش می کنند.

این گزارش‌های تصویری که اکثراً به صورت سیاه و سفید تهیه می شود، به علت جاذبه‌های تاریخی و یادآوری خاطراتی از دوران کودکی و نوجوانی بسیاری از ایرانیان داخل کشور، از سوی برخی افراد ناآگاه مورد استقبال قرار گرفته و به صورت انبوه به رایانامه‌های دوستان و آشنایان ارسال می شود. غافل از آنکه طراحان این پروژه با گذشت زمان به اهداف خود که بازتولید مفاهیم مفسده انگیز و گفتمان دین‌ستیزی و سکولاریسم است، نزدیک‌تر می‌شوند.

موضوع اکثر گزارش‌های تصویری تولید شده توسط این گروهک‌ها، فعالیت‌های هنری، دانشگاهی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی از ایران در دوره طاغوت است و تمرکز اصلی آن بر محور بی حجابی زنان و امکان فعالیت زنان در سطح جامعه بدون حجاب دور می زند.

این گزارش حاکی است، عکس‌هایی از نقاشان، خوانندگان، سیاستمداران و دانشگاهیان، زمینه اصلی این عکس‌ها را تشکیل می دهد. جالب آنکه تلاش وافری به عمل آمده تا وضعیت اقشار عادی جامعه و مردم، به بهترین شکل، و وضعیت زندگی سیاستمداران به ویژه شخص فرح پهلوی، به ساده‌ترین شکل ممکن به نمایش درآید تا ایده خیالی بازسازی جامعه ایده آل با حضور مرتجعین سلطنت‌طلب را به ذهن مخاطب متبادر کند.

نکته مهم دیگری که از محورهای اصلی این عکس‌هاست، ارائه تصویری به شدت منفی از انقلاب اسلامی مردم ایران است. این تصاویر عمدتاً حول مسائلی مانند مسلح بودن انقلابیون، خشونت‌های کور، همزیستی گروهک‌های تروریست از جمله گروهک تروریستی منافقین با دیگر گروه‌ها در ابتدای انقلاب و ترویج و وجهه پردازی برای گروه‌های منحله‌ای مانند جبهه ملی و جدایی طلبان کُرد و نیز تخریب وجهه روحانیون مبارز و انقلابی است که نقش اساسی در برپایی نظام جمهوری اسلامی داشته اند.

آنچه ضروری به نظر می رسد آگاه سازی مخاطبان این قبیل تصاویر و گزارش‌ها از ماهیت و اهداف طراحان پروژه عملیات روانی سلطنت طلبان است که متأسفانه تا این لحظه از آن غفلت شده است.
 
 
منبع: مشرق