Gerdab.IR | گرداب

راه‌اندازی سرویس انتقال هزینه مکالمه تلفن همگانی به ثابت

تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۴

سرویس انتقال هزینه مکالمه تلفن همگانی به تلفن ثابت (virtual Account) در منطقه 5 مخابرات استان تهران به صورت پایلوت راه اندازی شد.

به گزارش گرداب خلیلی - معاون شبکه مخابرات استان تهران - با اعلام این مطلب افزود: در سرویس انتقال هزینه مکالمه تلفن همگانی به تلفن ثابت یا VA می توان از تمام تلفن های همگانی بدون نیاز به کارت تلفن همگانی استفاده کرد. در این سرویس هزینه مکالمات انجام شده از طریق دستگاه‌های تلفن همگانی به حساب تلفن ثابت کاربر منتقل و در قبض تلفن وی درج می شود.
 
وی خاطر نشان کرد: مشترکین این سرویس دارای 200 هزار ریال شارژ اعتباری اولیه می باشند که به کمک آن مکالمات خود را انجام داده و در پایان هر دوره آن را تسویه میکنند و مجدداً شرکت مخابرات 200 هزار ریال اعتبار به حساب آنان منظور می‌کند.
 
خلیلی گفت: این سرویس برای کنترل هزینه های ارتباطی اعضای خانواده خصوصاً دانش آموزان، دانشجویان، کارگران محیط های مختلف، خانواده های ندامت جویان، شرکت های بازاریابی تلفنی، مدارس و... راه اندازی شده است.
 
معاون شبکه مخابرات استان تهران در خصوص نحوه دریافت این سرویس افزود: مالکین تلفن ثابت (ساکنین منطقه 5 مخابراتی و یا مشترکینی که پیش شماره آنها با عدد 5 شروع می شود) می توانند با مراجعه به امور مشترکین مرکز مخابراتی محل خود و تکمیل فرمهای مربوطه این سرویس را دریافت کنند.
 
وی در پاسخ به چگونگی استفاده از سرویس VA گفت: مشترکین می توانند پس از شماره گیری عدد 900211 شماره کارت سرویس خود را وارد کرده و علامت # را فشار داده سپس رمز عبور خود را وارد کرده و علامت # را فشار دهند پس از آن شماره مورد نظر خود را گرفته و با زدن علامت # مکالمه خود را انجام دهند.