Gerdab.IR | گرداب

جویشگرهای بومی هنوز اقتصادی نیستند

تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۴

رئیس شورای راهبری جویشگر بومی، در بیست‌ و سومین نشست شورای راهبری جویشگر بومی از تصویب مدل اولیه حمایت از جویشگرهای بومی خبر داد.

به گزارش گرداب، خسرو سلجوقی در بیست‌وسومین نشست شورای راهبری جویشگر بومی که در محل سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد، با بیان اینکه طرح‌های متفاوتی برای جویشگر بومی از سوی ذی‌نفعان دریافت شده است، گفت: هنوز یک مدل اقتصادی مناسب برای جویشگر بومی نهایی نشده است.

وی وضعیت اقتصادی جویشگرهای موجود را حساس و حمایت سریع در این مرحله را لازم دانست و گفت: اگر حمایت در زمان مناسب و با مدل مناسب صورت نگیرد ممکن است که بازیگران صدمه ببینند.

او با اعلام اینکه شورای راهبری حمایت از جویشگرها را به شکل موقت و از طریق مسابقه و انتخاب بهترین‌ها از طریق شاخص‌های شفاف و قابل‌اندازه‌گیری آغاز خواهد کرد، گفت: امروز اگر پروژه‌های مهمی نظیر جویشگرهای متنی مورد حمایت قرار نگیرند ادامه این خدمات دچار خطرپذیری خواهد شد.

رئیس شورای راهبری جویشگر بومی با تأکید بر خرد جمعی در نهایی سازی یک مدل اقتصادی مناسب در جویشگرهای بومی، گفت: در طرح جویشگر فرض بر این خواهد بود که شرکت‌ها با خدمات متفاوت در کنار هم قرار گرفته و زیرساخت مناسبی برای طرح جویشگر بومی فراهم شود.

وی همچنین گفت: حمایت‌های طرح در چند مرحله انجام خواهد شد که در مرحله اول کلیه شرکت‌کنندگان با توجه به توانمندی آن­ها حمایت‌ شده و جهت‌دهی مناسبی برای یکپارچه شدن و تشکیل سکوهای خدمات کامل­‌تر انجام می‌شود و در مراحل بعدی مدل حمایتی به سمت یکپارچه شدن خدمات و شکل‌گیری جویشگرهای بومی خواهد بود.