بارگذاری برخی فیلم‌های سینمایی از سایت های اینترنتی و نمایش آنها در شبکه‌های مختلف تلویزیونی صدا و سیما به سوژه خبری سایت‌های آمریکایی مبدل شده است.
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۰
کد خبر: ۱۸۴۱۹

به گزارش گرداب به نقل از تورنت فریک، رسانه‌های آمریکایی مدعی شده‌اند که صدا و سیما فیلم هایی را برای مخاطبان خود نمایش می دهد که از سایت های غیرقانونی به اشتراک گذاری فیلم بارگذاری شده اند و برخی از آنها هم در داخل کشور فیلتر شده اند.

در این گزارش به نمایش گسترده فیلم های خارجی از شبکه سوم سیما که به شبکه جوانان معروف است اشاره شده و به عنوان نمونه از فیلم هنگ کنگی نجات ژنرال یانگ محصول سال 2013 یاد شده که چند روز قبل از شبکه سوم پخش شده است.

این گزارش مدعی شده که در طول نمایش این فیلم آدرس سایت اینترنتی توزیع کننده این کپی غیرقانونی نیز در پایین صفحه تلویزیون به نمایش درآمده است.

از جمله فیلم هایی که صدا وسیما به همین شکل نمایش داده می توان به Django Unchained، Tower Heist, و Jack the Giant Slayer اشاره کرد. استفاده بدون مجوز از موسیقی سریال های مشهوری مانند Game of Thrones  و Dexter در برنامه های صدا و سیما نیز در این گزارش مورد اشاره قرار گرفته است.

در ادامه علت این امر قوانین خاص کپی رایت در ایران دانسته شده که تنها از حقوق تولیدکنندگان ایرانی فیلم و موسیقی حمایت می کند و در برابر آثار خارجی مسئولیتی ندارد.

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد