Gerdab.IR | گرداب

سردار جوانی:

نتیجه تشدید فعالیت‌های موشکی بزودی اعلام می‌شود

تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۴

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه اقدام اخیر آمریکایی‌ها در تحریم ایران نشان دهنده بدعهدی آنهاست، گفت: دولت باید از تمامی ابزارها و امکانات خود استفاده کند.

به گزارش گرداب، سردار یدالله جوانی در گفتگو با مهر، با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران، اظهار داشت: تحریم‌هایی که آمریکایی‌ها به بهانه برنامه موشکی ایران وضع کرده‌اند با توجه به سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران، نه تنها تاثیری بر محدودسازی و کاهش فعالیت‌ها و پیشرفت‌های موشکی ندارد، بلکه باعث می‌شود جمهوری اسلامی برنامه‌های موشکی خود را بی‌توجه به این حوزه و در راستای افزایش توان خود با جدیت بیشتری دنبال کند.

وی افزود: ما در گذشته شاهد بودیم که پس از وضع چنین تحریم‌هایی و موضع‌گیری‌های که آمریکایی‌ها در خصوص برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران انجام داده‌اند، رئیس‌جمهور نامه‌ای به وزیر دفاع نوشت و این وزارتخانه را مامور به انجام این برنامه‌ها با قدرت بیشتری کرد.

سردار جوانی با بیان اینکه به زودی نتیجه این فعالیت‌ها در حوزه پیشبرد برنامه‌های موشکی به اطلاع مردم خواهد رسید، گفت: قطعا ما در آینده شاهد این خواهیم بود که نتیجه کار آمریکایی‌ها برعکس تصوراتی که آنها دارند، خواهد شد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: مشابه همین وضعیت را در موضوع هسته‌ای داشتیم و آمریکایی‌ها در گذشته با وضع تحریم‌ها و تصویب قطعنامه‌هایی تصور می‌کردند جمهوری اسلامی فعالیت هسته‌ای خود را محدود می‌کند؛ اما آنچه در عمل اتفاق افتاد این بود که آنها با 20 هزار سانتریفیوژ، چندین تن اورانیوم غنی شده و سوخت 20 درصد روبرو شدند.

برنامه موشکی در راستای افزایش بنیه دفاعی کشور است

وی با اشاره به اینکه پیشرفت‌های سریعی در طول چند سال در زمینه هسته‌ای انجام شد، تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی در موضوع هسته‌ای از ابتدا مذاکره بود؛ با توجه به اتهامات ناروایی که غربی‌ها و به خصوص آمریکایی‌ها به ایران می‌زدند و ادعا می‌کردند که برنامه هسته‌ای ایران بعد نظامی دارد، شاهد هستیم که این موضوع در بعد موشکی و قدرت دفاعی از شفافیت بیشتری برخوردار است.

جوانی ادامه داد: جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است آنچه که مربوط به حوزه دفاعی و امنیتی است، اساسا قابلیت مذاکره ندارد و برنامه موشکی ما در راستای قدرت دفاعی و افزایش بنیه دفاعی کشور است؛ تحت هیچ شرایطی تحریم‌ها، فشارها و جنجال‌ها باعث نمی شود که جمهوری اسلامی این فعالیت‌ها را متوقف کند.

وی با بیان اینکه به راحتی می‌توان پیش‌بینی کرد که در آینده آمریکایی‌ها نتیجه کارهای خود را به شکل معکوس خواهند دید، گفت: جمهوری اسلامی انگیزه بیشتری برای پیشبرد برنامه‌های موشکی خود پیدا خواهد کرد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: آمریکایی‌ها با وضع چنین تحریم‌هایی و با بهانه برنامه موشکی جمهوری اسلامی، برجام را نقض کرده‌اند و این نشان می‌دهد که آنها به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند. آمریکایی‌ها متعهد بودند که به هیچ بهانه و تحت هیچ شرایطی تحریم‌های جدیدی علیه کشورمان وضع نکنند.

تحریم جدید ایران نشان‌دهنده بدعهدی آمریکاست

جوانی با بیان اینکه اقدام اخیر آمریکایی‌ها در تحریم ایران نشان دهنده بدعهدی آنها است، تاکید کرد: آمریکایی‌ها اساسا قابل اعتماد نیستند و دستگاه دیپلماسی ما باید این موضوع را با قدرت و جدیت پیگیری کند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌‌ها متوجه این موضوع باشند که از نظر ملت ایران نقض تعهد کرده‌اند، خاطرنشان کرد: این مسئله بر بدبینی ملت ایران نسبت به آمریکایی‌ها می‌افزاید.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: دولت باید از تمامی ابزارها و امکانات خود استفاده کند. توافق ما به هر حال با 1+5 است و طرف ما تنها آمریکایی‌ها نیستند. دستگاه دیپلماسی باید افکار عمومی جهان را متوجه نقض پیمان آمریکایی‌ها کند.

سردار جوانی ادامه داد: باید فشار مناسبی از ناحیه دستگاه‌های تصمیم‌گیر ما بر آمریکایی‌ها وارد شود. این موضوع باید از طرق حقوقی و دیپلماسی عمومی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه اگر با اقدام اخیر آمریکایی‌ها مبنی بر تحریم ایران برخورد جدی صورت نگیرد، آنها می‌توانند در آینده نیز به بهانه‌های دیگر به سمت تحریم‌های جدید بروند گفت: در این صورت تحریم‌هایی را که برداشته می‌شود آمریکایی‌ها به شکل دیگری وضع خواهند کرد. دستگاه دیپلماسی باید با قدرت این مسئله را پیگیری کند.