Gerdab.IR | گرداب

اقدام اسکایپ برای مقابله با هک

تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۴

نرم افزار تلفن اینترنتی اسکایپ از افزوده شدن قابلیت امنیتی جدیدی به این برنامه خبر داده که از کاربران بازی‌های آنلاین در برابر حملات هکری حفاظت می‌کند.

به گزارش گرداب به نقل از پی سی ورلد، مایکروسافت مالک اسکایپ یک ماه قبل از آغاز مخفی کردن آدرس آی پی کاربران به طور پیش فرض خبر داده بود. تا قبل از این مشخص بودن آدرس آی پی به مهاجمان امکان می داد تا به روش هایی آن را در اختیار گرفته و به رایانه های کاربران حمله کنند.

خدمات مذکور حالا به طور پیش فرض برای همه کاربران در دسترس است. مهم ترین مزیت افزوده شدن این قابلیت مقابله با سواستفاده های برخی کاربران بازی های آنلاین است که بعد از شکست در بازی های مختلف تلاش می کنند به شیوه ای آدرس آی پی کاربر پیروز را بیابند و رایانه وی را هک کنند. یک روش متداول برای این کار اطلاع از نام کاربری فرد در اسکایپ است تا در ادامه با روش هایی آدرس آی پی فرد مورد نظر را در اختیار گرفت.

محققان از سال 2010 تا به حال بارها در مورد آسیب پذیری های اسکایپ هشدار داده بودند و از سال 2012 اخبار فراوانی در مورد هک کردن اسکایپ کاربران از طریق آدرس آی پی منتشر شده بود. برای کسب اطمینان در مورد مخفی بودن آدرس آی پی خود دراسکایپ از مسیر Help  و Check for Updates در مورد نصب آخرین نسخه از نرم افزار یاد شده اطمینان کسب کنید.