Gerdab.IR | گرداب

ارائه سرویس ارزش افزوده تلفن ثابت

تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۴

شرکت مخابرات ایران با بهره برداری از پروژه NGN/IMS ارائه سرویسهای جدید ارزش افزوده بر بستر تلفن ثابت را در ۳ استان آذربایجان شرقی، فارس و خراسان رضوی امکان پذیر می‌کند.

به گزارش گرداب، نسل جدید مراکز مخایراتی مبتنی بر IP بر بستر پروژه NGN/IMS همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی توسط شرکت مخابرات ایران به بهره برداری می رسد.

با بهره‌برداری از پروژه NGN/IMS یکی از مهم ترین الزامات تحقق همگرایی شبکه های ثابت و سیار و گذر از سیستم تک محصولی مبتی بر صوت در تلفن ثابت و ارائه خدمات ارزش افزوده روی تلفن ثابت فراهم می شود.

تلفن پیش پرداخت، تلفن پیش پرداخت کارتی، ایجاد PBX مجازی، مشاوره تلفنی، رای گیری تلفنی، اختصاص یک سرشماره برای چندین خط (ثابت یا موبایل) با ارسال زنگ همزمان به همه خطوط و برقراری ارتباط از طریق وب، مهم ترین سرویس های ارزش افزوده است که با اجرای این پروژه در استانهای فارس، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی محقق می شود.

ایجاد کنفرانس تصویری و صوتی با حداقل ۱۵ عضو، ارائه آهنگ پیشواز، پیشواز چند رسانه ای (صوتی و تصویری)، صندوق صوتی پیام کوتاه، ترابردپذیری شماره مشترکان، نرم افزار اجتماعی در داخل شبکه و شماره گیری از طریق وب از دیگر ویژگی هایی است که با با بهره برداری از این پروژه، قابلیت اجرا بر بستر تلفن ثابت را پیدا می کند.

نسل جدید مراکز مخابراتی مبتنی بر IP ، همزمان با افتتاح پروژه ویدئو کنفرانس یکپارچه در سراسر کشور از سوی مخابرات فردا چهارشنبه ۱۴ بهمن در تبریز، به بهره‌برداری می‌رسد.