Gerdab.IR | گرداب

رقابت میان یگان‌های رزم سپاه برای حضور در سوریه

تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۴

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز میان یگان‌های رزم سپاه برای مبارزه در سوریه رقابت وجود دارد، گفت: شهدای مدافع حرم می‌دانند که این مبارزات زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) است.

به گزارش گرداب، مراسم تشییع ۶ شهید مدافع حرم از جمله سردار محسن قاجاریان فرمانده تیپ زرهی امام رضا(ع) نیشابور صبح امروز شنبه در ستاد نیروی زمینی سپاه پاسداران برگزار شد.

در این مراسم سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: خدا را به همه نعمت ها از جمله نعمت ولایت، انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی و نعمت مردم انقلابی و جوانان پرشوری که اینگونه در راه خدا و اسلام جان‌فشانی می‌کنند، شکر می‌کنیم.

وی افزود: ماجرای شهادت و داوطلب بودن برای تقدیم جان در راه اسلام و انقلاب اسلامی، ماجرایی طولانی است که از ابتدای انقلاب شاهد آن بودیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: نکته اساسی در هر مقطعی از انقلاب این است که شهیدان ما با آمادگی برای جان‌فشانی خون تازه‌ای در رگ حیات انقلاب اسلامی دمیدند و با درکی عمیق و بصیرتی مثال‌زدنی انقلاب را به پیش بردند و باعث پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی شدند.

سرلشگر جعفری گفت: در دوران دفاع مقدس این جان‌فشانی برای دفاع از حریم جمهوری اسلامی، حفظ انقلاب و نظام و بیرون کردن متجاوز صورت گرفت که در واقع ابتدای این حرکت الهی بود و باعث استمرار این حرکت در منطقه و جهان شد.

وی تصریح کرد: ما در مسائل داخلی شهدای بسیار زیادی را تقدیم کردیم که ثمره آن جان‌فشانی‌ها، امنیت امروز حاکم بر کشور است و شاهد هستیم که در مرزهای کشور و همه مناطق ایران امنیت، حاکمیت دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما تهدیدات زیادی را پشت سر گذاشتیم که برخی از آنها به وقوع پیوسته است و برخی از آنها نیز خنثی شده است، از جمله حمله مستقیم احتمالی آمریکا که در دهه ۸۰ شکل گرفت. آنها در اطراف ایران برای هجمه به کشور اردوگاه زده بودند و قصد داشتند پس از حمله به عراق و افغانستان، حمله‌ای را به ایران سامان دهند، اما آنچه باعث شد که این تهدید به وقوع نپیوندد، همین آمادگی‌ها برای جان‌فشانی، دفاع و همچنین آمادگی‌های نیروهای مسلح و مردم بود. آنها هر چه تلاش کردند تا زمینه‌های ناامنی را برای کشور ما فراهم کنند، نتوانستند.

سرلشگر جعفری خاطرنشان کرد: ما امروز وارد فاز جدیدی از تهدیدات علیه انقلاب اسلامی شدیم. البته این تهدیدات از مرزهای ما دور شده است که گسترش انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی عامل این اتفاق است. این تهدیدات امروز کیلومترها از ما فاصله گرفته است.

وی تصریح کرد: جنگ‌هایی که در خاک لبنان صورت گرفت و جنگ‌هایی که در فلسطین به وقوع پیوست، درسی به دشمنان ما داد که ارتش‌های تا بن دندان مسلح کارایی علیه مقاومت اسلامی ندارند و نمی‌توانند در برابر این جبهه مقابله کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به موضوع بیداری اسلامی در منطقه اظهار کرد: پس از وقوع این بیداری، دشمنی و توطئه دشمنان وسیع‌تر شد. آنچه دشمنان به آن رسیدند این بود که نمی‌توانند به‌طور مستقیم با مقاومت اسلامی در منطقه مقابله کنند و از طرفی هم نمی‌توانستند اصل تهدید و فشار را تعطیل کنند.

سرلشگر جعفری با بیان اینکه تا زمانیکه انقلاب اسلامی هست، تهدید، توطئه و برنامه‌ریزی دشمنان هم وجود دارد، توضیح داد: خداوند مکر دشمنان را به خودشان باز می‌گرداند. هر چقدر که ما مطابق اصول و دستورات الهی حرکت کنیم، با نظام سلطه سازش نکنیم، از رویکردهای غربی در داخل کشور جلوگیری به‌عمل آوریم، به هشدارهایی که مقام معظم رهبری می‌دهند، توجه داشته باشیم و پای این خط بایستیم، تهدیدات آنها را خنثی کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: تا راه جهاد و مقاومت در برابر نظام سلطه وجود دارد، انقلاب اسلامی هم ادامه خواهد داشت. دشمنان به این نتیجه رسیدند که ارتش‌های کلاسیک نمی‌توانند در برابر جبهه مقاومت اسلامی ایستادگی کنند، بنابراین تصمیم گرفتند که از توان و ظرفیت داخلی اسلام بهره ببرند. آنها از حرکت‌های سلفی‌گری و وهابیت حمایت کردند تا بتوانند همواره جلوی حرکت‌های اصیل اسلامی را بگیرند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: زمانی انگلیسی‌ها از این حرکت استفاده کردند و امروز آمریکایی‌ها از آن بهره می‌برند. آمریکایی‌ها زمانی که از عراق خارج شدند، تصمیم گرفتند که گروه داعش را ایجاد و روی آن سرمایه‌گذاری کنند. از طرفی آل سعود خائن و برخی کشورهای غیرعربی با انگیزه‌های داخلی از این حرکت‌ها حمایت کردند و امروز دو جبهه حق و باطل یعنی جبهه انقلاب اسلامی و جبهه آمریکایی در حال مقابله با یکدیگر هستند.

سرلشگر جعفری با تاکید بر اینکه این مقابله تا زمانی که انقلاب اسلامی ادامه دارد، تمام‌شدنی نیست، افزود: تهدیدات جدید که امروز شاهد آن هستیم در مرحله چهارم انقلاب اسلامی به وقوع پیوسته و ادامه خواهد داشت، اما هدف دشمن در این تهدیدات مشترک است تا بتواند جلوی توطئه انقلاب و مقاومت اسلامی را بگیرد.

وی با بیان اینکه هر چه انقلاب اسلامی به جلو می‌رود، دفاع از آن پیچیده‌تر می‌شود، اذعان کرد: خوشا به حال شهیدان که با آمادگی کامل و اصرار خودشان به مناطق جنگی می‌روند، با اینکه می‌دانند سیاست ما بر این نیست که از ایران کسی را برای رزم مستقیم به آنجا اعزام کنیم، اما این اشتیاق برای دفاع از مقاومت اسلامی و انقلاب وجود دارد و موج می‌زند، این یک معجزه الهی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در مورد شهدای مدافع حرم گفت: شهدای مدافع حرم امتیازات ویژه‌ای دارند. اولین امتیازات آنها این است که برای حفظ حریم اهل بیت(ع) جان‌فشانی می‌کنند. امروز برخی‌ها ابهام دارند که این درگیری‌های سوریه به ما چه ارتباطی دارد، اما خیلی باید ساده‌اندیش بود که کسی چنین نگاهی داشته باشد. اگر مقاومت سوریه شکست بخورد، ناامنی‌ها به مرزهای ایران می‌رسد.

سرلشگر جعفری تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند اینکه یک عده برای جان‌فشانی آماده باشند، بصیرت بالایی می‌خواهد یعنی مقاومت در سوریه همان حفظ مقاومت و انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه این حرکت باور و حقانیت راه انقلاب اسلامی است که امروز در میان نیروهای انقلاب موج می‌زند، اظهار کرد: بین یگان‌های رزم سپاه برای مبارزه و حضور در جبهه مقاومت سوریه، رقابت وجود دارد و زمانی که ما می‌گوییم در اعزام نیروی مستشاری به سوریه محدودیت وجود دارد، آنها ناراحت می‌شوند و برخی اشک می‌ریزند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دومین امتیاز شهدای مدافع حرم این است که آنها باور دارند که اگر این جبهه حفظ نشود و مقاومت به موفقیت نرسد، دفاع ما از مرزهای کشور باید در مرزهای خودمان صورت گیرد و این دفاع باید از کرمانشاه و دیگر نقاط کشور انجام شود.

سرلشگر جعفری خاطرنشان کرد: امتیاز سوم شهدای مدافع حرم این است که آنها در غربت به شهادت رسیده‌اند. اجر این شهدا نسبت به شهدایی که در داخل کشور به شهادت رسیده‌اند، بالاتر است.

وی با تاکید بر اینکه خوش به حال شهیدان که با این درک عمیق، تقوای بالا، بصیرت و درک عمیق به شهادت رسیدند، افزود: شهدا می‌دانند که این مبارزه‌ها زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) است. تردید نسبت به این مسئله در آنها وجود ندارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: دشمن اصلی که مطابق احادیث و روایات در روز موعد در جنگ حاضر می‌شود، همین دشمنان داخلی و درونی اسلام هستند و هیچ‌گاه مسیحیان و یا به عنوان مثال آمریکایی‌ها از نقاط دور برای جنگ به این منطقه نمی‌آیند، بلکه فقط دشمنان داخلی اسلام را حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

سرلشگر جعفری جنگ‌های منطقه را تمرینی برای جنگ‌های روز موعود دانست و اضافه کرد: باید برای جنگ‌های روز موعود آماده شویم. امروز اتفاق بزرگی که در این جنگ‌ها افتاده است، یکی شدن دل مردم عراق و سوریه با مردم ایران است که همان تشکیل امت واحده اسلامی است.

وی تصریح کرد: دشمن برنامه‌ریزی کرده بود که در مقابل مقاومت اسلامی ایستادگی کند. آنها جنگ هشت ساله را به ما تحمیل کردند که جلوی پیشرفت انقلاب اسلامی را بگیرند، اما نتیجه عکس گرفتند و امروز توطئه آنها علیه انقلاب اسلامی در منطقه با استفاده از ظرفیت داخلی اسلام هم نتیجه عکس خواهد داد.

فرمانده کل سپاه پاسداران در پایان گفت: در مجموع انقلاب اسلامی با همه دشمنی‌ها و توطئه‌ها در حال پیشرفت و جلو رفتن است.