Gerdab.IR | گرداب

استقرارCDN مخابرات ایتالیا در تهران

تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۴

شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: چندین شرکت برتر بین‌المللی مخابراتی با این شرکت در حال مذاکره و تبادل نظر هستند تا سرویس IP و CDNخود در Pop تهران را مستقر نمایند.

به گزارش گرداب، در راستای توسعه روابط دو جانبه ایران و افغانستان، تفاهم‌نامه‌ای با حضور صلاح زرق الراس به عنوان مدیرعامل  اتصالات افغانستان و آذری جهرمی عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت به امضا رسید که طی آن ارتباطات فیبرنوری دو طرف توسعه یافته و شرکت اتصالات افغانستان اقدام به خرید سرویس‌های مختلف مخابراتی از شرکت ارتباطات زیرساخت خواهد کرد.

مدیرعامل  اتصالات افغانستان در این جلسه با ارائه معرفی کوتاهی از فعالیت‌های اتصالات در افغانستان، از ایران به عنوان مسیری امن و مطمئن جهت ترانزیت ترافیک مخابراتی افغانستان یاد کرد و گفت: علاوه بر این نگاه که ایران بستری مناسب جهت هدایت ترافیک مخابراتی افغانستان به سمت جنوب است، ما بر این باوریم که از شبکه مخابراتی و ارتباطی ایران برای ترانزیت ترافیک خود به سمت آسیای مرکزی و پس از آن به اروپا نیز بهره‌مند شویم.

وی همچنین با اشاره به اشتراکات زبانی دو کشور اضافه کرد: با توجه به اینکه سه کشور ایران، افغانستان و تاجیکستان هر سه بستر زبانی مشترک دارند ما بنا داریم تا برنامه‌هایی برای مدیریت محتوای فارسی اینترنت نیز داشته باشیم و در برنامه‌های توسعه شبکه ارتباطی اتصالات در افغانستان، نیم نگاهی نیز به اتصال چین داریم.

آذری جهرمی عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت نیز به عنوان نماینده طرف ایرانی با اشاره به مزیت‌های انتقال دیتا از مسیرهای زمینی، ایران را سرویس دهنده معتبری دانست که مسیرهای زمینی مخابراتی آن در مقایسه با مسیرهای دریائی جایگزین، از تاخیر کمتر و کیفیت بهتر در انتقال داده‌ها برخوردار است.

وی با تاکید بر موقعیت جغرافیایی ویژه ایران که شرق و غرب را به یکدیگر متصل می‌کند، گفت: موقعیت جغرافیایی ویژه ایران در برنامه‌های پنج ساله توسعه مخابرات مدنظر قرار گرفته است تا ایران بتواند به هاب بزرگ منطقه خاورمیانه تبدیل شود. در همین راستا سرمایه‌گذاری‌هایی نیز توسط شرکت ارتباطات زیرساخت برای ارتقاء توان داخلی شبکه صورت پذیرفته است.

او با اشاره به توافقات اخیر و برجسته ایران با شرکت‌های بزرگی چون تلکام ایتالیا، از ایجاد Pop تهران به عنوان نقطه عطفی در رشد مخابرات و ارتباطات ایران در عرصه بین‌الملل یاد کرد و گفت: در حال حاضر چندین شرکت برتر بین‌المللی مخابراتی با شرکت ارتباطات زیرساخت در حال مذاکره و تبادل نظر هستند تا سرویس IP و CDN خود در Pop تهران را مستقر نمایند که این امکان علاوه بر اینکه کیفیت سرویس اینترنت کشور را بهبود قابل ملاحظه‌ای می‌بخشد، کیفیت سرویس‌های مطرح ایرانی همچون آپارات، بازار و کانال‌های رادیو و تلویزیونی را در عرصه بین‌المللی نیز چندین برابر ارتقاء می‌دهد.

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به ارتقاء سطح روابط مخابراتی شرکت ارتباطات زیرساخت با شرکت‌های برجسته بین‌المللی اضافه کرد: شرایط جدید پساتحریم، موقعیت ممتازی نیز برای کشورهای همسایه فراهم کرده است و توسعه Pop تهران به عنوان یک مرکز بین‌المللی مخابراتی،گام مهمی در این راستا محسوب می‌شود.

شرکت اتصالات از 10 سال پیش فعالیت مخابراتی و ارتباطی خود در افغانستان را به عنوان اپراتور چهارم شروع کرده و توانسته است پس از گذشت 9 سال و در سال 2015 موقعیت خود را به مقام اپراتور دوم مخابراتی افغانستان برساند و در دو سال اخیر با اجرای پروژه‌های افزایش ظرفیت شبکه،حجم دیتای ارائه شده به مشتریان خود را تا 16 برابر ارتقا دهد.

انتهای پیام/