Gerdab.IR | گرداب

تعداد سایت ۳G/۴G ایرانسل اعلام شد

تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۴

در ادامه توسعه شبکه باندپهن همراه اپراتور دوم موبایل هشت‌هزار و صدمین سایت باندپهن همراه (MBB) این اپراتور در ایران راه‌اندازی شد.

به گزارش گرداب، طبق بیانیه روابط عمومی این اپراتور، ایران‌سل بزرگترین اپراتور دیتای ایران است که پس از اخذ پروانه رسمی ارتقای شبکه به نسل‌های سوم، چهارم و بالاتر تلفن همراه و ارائه موفقیت‌آمیز خدمات 3G باند پهن همراه در تمامی استان‌های ایران، شبکه 4G/LTE را به‌‌عنوان آخرین نسل فناوری ارتباطی دنیا برای نخستین بار در ایران و در آخرین روز آبان ماه 93 در مشهد مقدس راه‌اندازی کرد.

این اپراتور همچنین پیش از این، در روز اول شهریور 94 و در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شش‌هزارمین سایت 3G/4G خود را افتتاح کرده بود و اکنون با ادامه توسعه شبکه، موفق به راه‌اندازی 8100 سایت باندپهن همراه شده است.

در حال حاضر بیش از 458 شهر و دهستان و 103 مسیر جاده‌ای اصلی معادل با 7737 کیلومتر در تمامی 31 استان کشور تحت پوشش شبکه 3G و بیش از 170 شهر، تحت پوشش خدمات 4G/LTE ایران‌سل قرار دارند. نقشه و فهرست مناطق تحت پوشش خدمات باندپهن همراه ایران‌سل در وب‌سایت این اپراتور به‌نشانی irancell.ir/coverage ارائه شده است.

مشترکان اپراتور دوم برای اتصال به شبکه نسل چهارم باید ضمن استفاده از گوشی یا مودم با قابلیت پشتیبانی از این شبکه، نسبت به اعمال تنظیمات لازم و حضور در مناطق تحت پوشش اقدام کرده و سیم‌کارت ایران‌سل خود را نیز به «یوسیم» تغییر دهند یا سیم‌کارت جدید یوسیم خریداری کنند.