Gerdab.IR | گرداب

تهاجم سایبریک به دیگر کشورها به بهانه دفاع

تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۳۸۹

یک روزنامه غربی در گزارشی ضمن اشاره به ضعف سایبری وزارت دفاع آمریکا و نفوذ هکرها به سیستم کامپیوتری این وزارتخانه، از رویکرد تهاجمی و خطرناک پنتاگون برای اختلال در دیگر سیستم های کامپیوتری در دنیا خبر داد.

گرداب- واشنگتن پست اعلام کرد، اسناد بودجه وزارت دفاع آمریکا نشان می دهد که پنتاگون به اتخاذ رویکردی تهاجمی برای دفاع از سیستم های کامپیوتری خود می‌اندیشد که این رویکرد شامل اقدامات پیشگیرانه از جمله از پای درآوردن بخشی از شبکه های کامپیوتری در دنیا است.

بر اساس اسناد بودجه وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون در حال افزایش قابلیت های تسلیحات خود از جمله ابزارهایی است که به دیگر سیستم های اطلاعاتی حمله کرده و می تواند سیستم اطلاعات را گمراه، مختل و نابود کند.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، گسترش چنین نرم افزار و سخت افزارهایی همچنان به عنوان اقدام دیگر پنتاگون در مبارزه با حملات سایبری است که هفته گذشته توسط "ویلیام‌جی‌لین" معاون وزیر دفاع آمریکا مطرح شد و او از این رویکرد جدید به عنوان تغییر اساسی در رویکرد ایالات متحده به عنوان بخشی از تلاشها برای دفاع از سیستم های کامپیوتری خود خواند.

معاون وزیر دفاع آمریکا همچنین اخیرا از نفوذ هکرها به رایانه های پنتاگون و استفاده آنها از اطلاعات محرمانه این وزارت خانه حساس خبر داد.

به گفته معاون وزیر دفاع آمریکا، به طور معمول 100 سازمان اطلاعاتی خارجی تلاش می کنند تا به رایانه های پنتاگون نفوذ کنند و هر ساله اطلاعات زیادی از بخشهای مختلف سیستم اداری آمریکا در اختیار آنها قرار می گیرد، اما یکی از محلهایی که هکرها زیاد به آن سر می زنند سایت کتابخانه کنگره آمریکاست.

منبع: مهر