Gerdab.IR | گرداب

خریدهای آنلاین بین‌المللی با کارت‌های عضو شتاب

تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۴

با به سرانجام رسیدن برجام، بسیاری از شرکت های خارجی مشتاق حضور در بازار مستعد و در حال شکوفایی ایران هستند. در این میان اما مشکل نقل و انتقال پول بین ایران و سایر کشورها، مانع بزرگی بر سر راه فعالیت اقتصادی ایرانیان است. حالا یک شرکت پرداخت مستقر در استانبول قراردادی را به امضا رسانده که راه را برای حضور شرکت های خارجی در ایران هموار می سازد.

به گزارش گرداب، ییزیکو با پلتفرم پرداخت الکترونیکی PECCO که در تهران مستقر است قراردادی را به امضا رسانده اند که به مشتریان این شرکت اجازه می دهد از طریق 230 میلیون کارت بانکی موجود در ایران، که تا کنون امکان نقل و انتقال مالی با هیچ سیستم مالی خارج از ایران را نداشتند، تراکنش مالی داشته باشند. ییزیکو یک شرکت پرداخت آلمانی – ترکیه ای است که در شهر استانبول ترکیه مستقر است.

مدیران این شرکت سال گذشته در دیداری که از تهران داشتند به فکر فعالیت در ایران افتادند. اوزبوگوتو مدیر عامل ییزیکو گفته است:

ما قصد داریم نقشی را که Paypal در کشورهایی همچون آلمان بازی می کند، در ایران به عهده بگیریم. ایران با حدود 80 میلیون نفر جمعیت و دسترسی قابل توجه این جمعیت به اینترنت یکی از بهترین بازارهای منطقه برای این شرکت است.

شرکت های به نامی مانند پی پل ممکن است در اقدام برای ورود به بازار ایران خیلی به کندی عمل کنند، چرا که کسب درآمد از بازاری به وسعت بازار میشیگان تلاش زیادی نیاز دارد. اما در همین حال شرکت هایی مانند ییزیکو آماده استفاده از فرصت موجود هستند.

موسسه رنسانس کاپیتال در گزارش خودخاطر نشان کرده است اگر ارزش بازار ایران در حال حاضر کمتر از بازار میشیگان است، اما الحاق آن به اقتصاد جهانی رشد اقتصادی آن را در سال آینده 4.5 تا 6 درصد افزایش خواهد داد.

ییزیکو با برداشته شدن تحریم هایی که ایران را از سیستم بانکی سوییفت محروم می کرد ، قرارداد همکاری با ایران را به امضا رساند. مدیر عامل شرکت ییزیکو اظهار کرده است  

در ایران تمامی بانک ها به یک سیستم مشترک موسوم به شتاب متصل هستند که این بدین معنی خواهد بود که مشتریان ییزیکو قادر خواهند بود با تمامی صاحبان کارت های بانکی در ایران نقل و انتقال مالی داشته باشند بدون اینکه نیاز باشد با یکایک بانک های ایرانی وارد قرارداد شوند.

سال گذشته ییزیکو موفق شد از طریق پرداخت های مالی آنلاین در سراسر جهان 6.2 میلیون دلار درآمد کسب کند. کمپانی خودروسازی بی ام و یکی از مشتریان این شرکت در ترکیه است.
منبع: تک شات