Gerdab.IR | گرداب

اپل درخواست اف‌بی‌آی را رد کرد

تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۴

شرکت "اپل" با درخواست مراکز قضایی در آمریکا مبنی بر همکاری این شرکت با پلیس فدرال در کمک به بازکردن رمز سیستم نرم‌افزارهای IOS مخالفت کرد.

به گزارش گرداب، مخالفت شرکت "اپل" با درخواست مراکز قضایی در آمریکا و عدم همکاری این شرکت با پلیس فدرال در کمک به بازکردن رمز سیستم نرم‌افزارهای IOS، پرونده این شرکت را برای رسیدگی به مراجع قضایی فرستاد.
 
بر اساس این گزارش این شرکت با شکستن قفل نرم افزارهای مورد استفاده در گوشی همراه یکی از دو ضارب واقعه تروریستی در "سن برناردینو" که از سوی پلیس و به منظور کمک به تسریع در امر تحقیقات درخواست شده بود مخالفت کرد و ضمن این مخالفت اعلام کرد ایجاد یک ورودی به این گوشی هوشمند از نظر ما و مشتریانمان امری خطرناک محسوب می‌شود.
 
شایان ذکر است شرکت اپل اعلام کرده است که با دستور قاضی در این زمینه به مقابله قضایی خواهد پرداخت.
 
گفتنی است از آذرماه گذشته FBI تاکنون موفق به رمزگشایی از گوشی همراه یکی از دو ضارب حمله "سن‌برناردینو" نشده است؛ امری که احتمالا می‌تواند سرنخ‌هایی برای رمزگشایی از این پرونده داشته باشد.
 
لازم به ذکر است یکی قاضی ایالتی به شرکت اپل دستور داده است به منظور کمک به پلیس فدرال و برای هک‌کردن این گوشی ساخت اپل، "روش‌های فنی" را در اختیار FBI قرار دهد.