Gerdab.IR | گرداب

باج بیمارستان آمریکایی به هکرها

تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۳۹۴

مدیران یک بیمارستان آمریکایی در کالیفرنیا سرانجام 17 هزار دلار باج به هکرها پرداختند تا بتوانند مجددا کنترل شبکه‌های رایانه‌ای خود را به دست بگیرند.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، البته رویدادهایی از این دست معمولا خبری نشده و توافق دو طرف بی سروصدا اجرایی می شود. اما این بار در اقدامی غیرمعمول رسانه ها حتی از مبلغ دقیق باج پرداختی به هکرها مطلع شده اند.

مرکز پزشکی Hollywood Presbyterian علت باج دهی به هکرها را این چنین توصیف کرده است: زیرا این کار سریع ترین و موثرترین شیوه برای آزاد کردن شبکه بیمارستانی بود که به مدت تقریبا ده روز فلج شده بود.

این موضع گیری بیمارستان یاد شده باعث ترس و نگرانی دیگر بیمارستان ها و متخصان امنیتی شده که معتقدند از این پس هکرها جسورتر شده و حملات بیشتری را با هدف باج خواهی انجام می دهند. این در حالی است که باید با چنین متخلفاتی با زبان قانون سخن گفت تا از کرده خود پشیمان شوند.

سناتور رابرت هرتزبرگ از ایالت کالیفرنیا این اقدام هکرها را مشابه با حبس کردن تمامی بیماران در یک اتاق و اسلحه کشیدن بر روی آنان دانسته است. مقامات محلی می گویند در تلاش برای شناسایی عوامل این حملات هستند، اما هنوز در این زمینه موفقیتی حاصل نشده است.