Gerdab.IR | گرداب

ایلام؛

دستگیری جاعل سایت "وزارت اطلاعات"

تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۴

روابط عمومی اداره‌کل اطلاعات استان ایلام از دستگیری جاعل عنوان وزارت اطلاعات در استان ایلام خبر داد.

به گزارش گرداب، در پی گزارش مردمی و گسترش چتر اطلاعاتی و اقدامات عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان ایلام، فردی به نام س.ن که مبادرت به راه‌اندازی سامانه جعلی تحت عنوان ستاد خبری اداره کل اطلاعات استان ایلام کرده بود، شناسایی و با حکم مقام قضایی دستگیر و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

متهم با استفاده از این سامانهٔ جعلی، اقدام به دریافت گزارش از مردم و در مواردی نیز مبادرت به تهدید و تعقیب برخی بانوان و دختران با عنوان مامور وزارت اطلاعات کرده است.

در بازرسی از محل اختفای نامبرده سلاح کمری، افشانه، تجهیزات ارتباطی از قبیل بی‌سیم و کارت‌های جعلی متعدد با عناوین مختلف نظیر وزارت اطلاعات کشف و ضبط شد.

از اقدامات متقلبانه این متهم می‌توان به ایجاد شبکه تلگرامی، همچنین مراجعه‌اش به شرکت مخابرات و معرفی خود به عنوان نیروی ستاد خبری اداره‌کل اطلاعات و اخذ سامانه پیامکی برای اهداف سوء خود اشاره کرد.

برابر اطلاعات واصله، مشارالیه با آراستن چهره و ظاهر خود و همچنین همراه داشتن بی‌سیم و کارت جعلی وزارت اطلاعات به گونه‌ای عمل کرده که حتی برخی از شهروندان و کارکنان ادارات استان وی را به عنوان یکی از نیروهای اطلاعاتی می‌شناختند.

نامبرده با ارائه کارت جعلی به اداره پلیس، پیگیر مشخصات هویتی مالکان تلفن همراه برخی از افراد به منظور تهدید و سوء استفاده از آن‌ها کرده بود.

متهم به منظور فریب و جلب توجه طمعه‌های خود با استفاده از فتوشاپ مبادرت به چاپ عکس خود در کنار شهدای مدافع حرم قرار می‌کرد تا خود را نیروی مهم معرفی کند که به ماموریت‌های برون‌مرزی از جمله به سوریه، عراق و لبنان نیز اعزام داشته است.

وزارت اطلاعات به هموطنان توصیه کرد تا از هویت مراجعه‌کنندگان اطمینان حاصل نکرده‌اند از ارائه اخبار و اطلاعات خودداری نموده و در صورت لزوم حتماً با تلفن 113 موارد را در میان بگذارند.

منبع: سایت وزارت اطلاعات