Gerdab.IR | گرداب

حمله جمهوری خواهان به اپل

تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۴

پنج نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با حمله به شرکت اپل از آن خواسته‌اند اطلاعات خصوصی کاربران آیفون را در صورت درخواست اف بی آی افشا کند.

به گزارش گرداب به نقل از آرس تکنیکا، این نامزدها در کنار بحث در مورد موضوعاتی همچون مهاجرت، مراقبت های درمانی، تحولات خاورمیانه و .... در مورد نزاع اف بی آی و اپل بر سر افشای داده های رمزگذاری شده کاربران هم نظر داده اند.

درگیری دو طرف در این زمینه از زمانی بالا گرفته که پلیس فدرال آمریکا خواستار دریافت اطلاعات ذخیره شده در گوشی آیفون عامل حملات تروریستی سن برناردینو در سال 2015 شده است، اما اپل می گوید داده های کاربران آیفون به گونه ای رمزگذاری می شود که تنها خود کاربران به آنها دسترسی دارند و حتی اپل هم قادر به دسترسی به این اطلاعات نیست. اف بی آی در مقابل این ادعا می گوید اپل باید آسیب پذیری های امنیتی عمدی در تولیدات خود به وجود آورد تا دولت بتواند به داده های کاربران دسترسی داشته باشد، اما اپل می گوید این کار به هکرها و دولت های دیگر هم امکان سرقت و سوءاستفاده از داده های کاربران را می دهد.

تد کروز نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در این مورد معتقد است لزومی ندارد اپل در همه گوشی های تولیدی خود آسیبی عمدی به وجود آورد. اما این شرکت حق ندارد در برابر حکم معتبر دادگاه به منظور تحقیقات تروریستی مقاومت کند.

بن کارسون دیگر نامزد جمهوری خواه هم در این مورد گفت: من فکر می کنم اجازه دادن به تروریست ها برای خلافکاری از این طریق برای آمریکا بد است. جان کاسیچ دیگر نامزد جمهوری خواه هم از فرصت برای انتقاد از اوباما استفاده کرده و گفت وی باید دو طرف را گرد هم می آورد تا در خارج از سیستم دادگاه با یکدیگر ملاقات کنند. پیش از این دونالد ترامپ نامزد افراطی جمهوری خواه هم از اف بی آی طرفداری کرده و حتی خواستار تحریم محصولات اپل شده بود.

در مجموع از پنج نامزد جمهوری خواه چهار نامزد خواستار همکاری اپل با دولت به منظور قفل گشایی از آیفون شده اند و به نظر می رسد اگر یک جمهوری خواه به ریاست جمهوری آمریکا برسد مدیران اپل برای تداوم مواضع فعلی کار دشواری پیش رو خواهند داشت.